Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 44

Θέμα: GNG...OUGK REEEE

Το avatar του χρήστη sergpap
    Περιοχή
    limnos

Προεπιλογή

δεν ειχα σκοπο να απαντησω και εδω (σε ολο το χρονο, εγραψα 4 μηνυματα, και μεσα σε 2 μερες το εχω χεσει το θεμα....) αλλα πραγματικα με εντυπωσιασε το μηνυμα του ΗΦΑΙΣΤΟΥ, το οποιο και μου εφερε στη μνημη μου ολες εκεινες τις καλες παλιες μερες, που πολεμαγαμε με λιγο στρατο, και προσπαθουσαμε να αναπτυχθουμε..... πραγματικα πιστευω οτι στο +/+ εγιναν εντυπωσιακες μαχες, ιντριγκες, και παρα πολλες φιλιες και εχθρες...... υπηρχαν αξιοι παιχτες απο καθε συμμαχια, εμπειροι καποιοι, ικανοι αλλοι, που εδωσαν ενα καταπληκτικο χρωμα στον ς4..... εγω τον ευχαριστιθηκα τον server, και κραταω ολες αυτες τις ωραιες στιγμες που ζησαμε και ολες αυτες τις γνωρημιες που καναμε. και μια και γραφω σε post των gng, να πω σε ολους τους παικτες, ενα μεγαλο μπραβο, συνχαρητηρια, εισασταν παιχταραδες και το δειξατε, δεν θα απαρηθμισω εναν εναν σας, αλλα το χαρηκα που επαιξα μαζι σας, εστω και ως αντιπαλος. ευχομαι να ξαναβρεθουμε, και σε καποιον server, αλλα και εκτος game, γιατι τετοιες φιλιες κρατανε πολλα χρονια..... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !

φιλικα
    Σακης
    (sergpap - xXx)

Περιοχή
    Αιγαλεω

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asdrubalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά σε όλους τους βάρβαρους της GnG και οι πιο ειλικρινείς μου ευχές για σας και τις οικογένειές σας!

Θα ήθελα να συγχαρώ όλα τα παιδιά της GnG γιατί με την δυναμική παρουσία και το επιθετικό παίξιμό τους έκαναν τον σ4 πολύ ενδιαφέρον. Λυπάμαι μόνο που ήμουν μακριά σας και δεν έτυχε ποτέ να βρεθούμε στο πεδίο της μάχης!
    Δεν γνωρίζω κανένα από εσάς προσωπικά αλλά γνώρισα κάποιους στο παιχνίδι και άλλους τους παρακολούθησα στο φόρουμ και εκτός από δυνατοί παίκτες απέδειξαν ότι είναι και σωστοί άνθρωποι με χαρακτήρα και χιούμορ (αν και με κάποια προβλήματα προσωπικής υγιεινής πχ.πλύσιμο ποδιών).
    Οπότε respect στους δωδεκάθεους, τον ακατανόμαστο μισητό αρχηγό σας και σε όλους εκείνους από την συμμαχία σας που παίξαν σωστά και τίμια.
    Ελπίζω σε ένα επόμενο σέρβερ να ξαναβρεθούμε στα εικονικά πεδία των μαχών του τράβιαν είτε ως σύμμαχοι ή αντίπαλοι!!!

Και ελπίζω να συγχωρήσετε τα προηγούμενα σκωπτικά μου ποστ, αλλά ένα παιχνίδι είναι και αν δεν προσθέσουμε λίγο "πιπεράκι" στο φόρουμ ο σέρβερ δεν θα γίνει πιο ενδιαφέρον..!!!

Για ένα άτομο μόνο από σας δεν μπορώ να πω το ίδιο :

Ο παίκτης που σαν υπογραφή χρησιμοποιούσε το fight for Honor (παλιά του συμμαχία σε προηγούμενο σέρβερ) αλλά μόνο με τιμή δεν έπαιξε.
    Να αρχίσω από τις διάφορες λαμογιές του από την αρχή του σέρβερ με κορυφαία αυτή στην αρχή του καλοκαιριού; (δεν αναφέρομαι στο rollback του server αλλά σε άλλα γεγονότα που αυτός ξέρει)
    Να συνεχίσω από τα τουλάγχιστον 3 ακουντ που υπερηφανεύεται ότι είχε σ΄αυτό το ποστ... Αν μετρήσουμε και τα προηγούμενα ποστ ξέρεις πόσα άλλα θα βγουν;
    Από την τεράστια ματαιοδοξία του που ακόμη και τώρα τον τυφλώνει και δεν μπορεί να ξεχωρίσει ότι υπήρξαν ίσως και καλύτεροι παίκτες στον σέρβερ και ίσως αξίζουν να είναι στη κορυφή των στατιστικών περισσότερο από αυτόν;

Ένα μόνο μήνυμα σου έιχα στείλει σε όλη την διάρκεια του σέρβερ μετά από το delete κάποιων καλών μου φίλων στο τράβιαν, λεγοντάς σου ότι αν και είχα ξενερώσει από τον σέρβερ μόνο με την παρουσία παικτών σαν και σένα, θα συνέχιζα το παιχνίδι μόνο για να συμβάλω και εγώ στην τελική σου ήττα...μάλλον το κατάφερα.
    Ακόμη ένας χαμένος σέρβερ για σένα και ακόμη μια χαμένη ευκαιρία να παίξεις σωστά και τίμια...
    Ελπίζω στο επόμενο να τα πας καλύτερα...

Αλλά μέρες που είναι εύχομαι να περάσετε όλοι καλά, μακριά από επιθέσεις,άμυνες και σιτάρια!!!

Asdrubalos

Υ.Γ. Το πρόβλημα των multiaccount βλέπω ότι συνεχίζει να υπάρχει και το εντόπισα σε κάποιους (αντίπαλους και συμμάχους) και πραγματικά καταστρέφει την διασκέδαση του παιχνιδιού. Και μην μου λέτε για multihunter, ελέγχους και ban γιατί όλοι γνωρίζουμε πως είναι αρκετά εύκολο να τους αποφύγει/να τους ξεγελάσει... Το πρόβλημα υπήρχε και στις αρχικές εκδόσεις του τράβιαν που έπαιζα σαν φοιτητής και είναι λυπηρό που το ξαναβρήκα μετά από τόσα χρόνια...
    Η διασκέδαση στο παιχνίδι είναι να αρχίσεις τον λογαριασμό σου, να τον βλέπεις να εξελίσεται χάρη στις δικές σου προσπάθειες και χωρίς bots & cheats και αν μετά από τόσους μήνες καταφέρεις να επιβιώσεις και οι συγκύρίες και οι επιλογές σου ήταν σωστές να έχεις την συγκίνηση να ανήκεις στον συνασπισμό που νίκησε!
    Γιαυτό και πάλι ένα μεγάλο μπράβο στον παίκτη lia που τα κατάφερε όλα αυτά μόνος του, χωρίς διπλά,τριπλά ακουντ και μποτς. Respect φίλε!
    Ελπίζω ο επόμενος σέρβερ να είναι πιο καθαρός. Όσο για μένα θα ξέρω να αποφύγω πρώην αντίπαλους και συμμάχους που σ'αυτόν το σέρβερ δεν παίξαν σωστά.
    πωπω ρε παιδια τι χαμος ειναι αυτος???ηρεμηστε πια ενα παιχνιδι ειναι!!!ενταξει δεν λεω το παν ειναι να παιζουμε σωστα και τιμια αλλα εσεις το παρατραβαται(σκοπιμως μερικοι κατα τη γνψμη μου) !!.

Προεπιλογή

Εγω θα το παω αλλιως...

Ο.Κ. το multiaccounting ειναι παρανομο. Οταν ομως ενας συμμαχος αφηνει το παιχνιδι για προσωπικους λογους ειναι μεγαλος πειρασμος να κρατησεις το λογαριασμο του ιδιεταιρα αν ειναι καλος.
    Το παραδεχομαι οτι κρατησα τον Αλκολ σαν 2ο λογαριασμο για πανω απο 3 μηνες και οτι στο τελος ειχα διαφορους κωδικους διαθεσιμους... και τι λεει αυτο; μειωνει την αξια μου;
    Υπαρχει παικτης που του δωθηκε η ευκαιρια και δεν το εκανε;
    Για εμενα, δεν ειναι θεμιτο στην αρχη. Οταν οι 50 και οι 100 υλες κανουν διαφορα.
    Απο την αλλη ειναι δυσκολο να βρεθει και να τημωρηθει αν ξερεις πως να το κανεις.
    Το προβλημα υπαρχει και θα συνεχισει να υπαρχει οσο υπαρχει το παιχνιδι.
    Ειναι καθαρα θεμα προσωπικης επιλογης αν θα το κανεις και πως θα το κανεις.
    Hfaistos / O-GnG, S4 #1
    Bic / BG, S5 #1 (WW holder)
    Hfaistos / GnG, S5 #2

Περιοχή
    limnos

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hfaistos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα το παω αλλιως...

Ο.Κ. το multiaccounting ειναι παρανομο. Οταν ομως ενας συμμαχος αφηνει το παιχνιδι για προσωπικους λογους ειναι μεγαλος πειρασμος να κρατησεις το λογαριασμο του ιδιεταιρα αν ειναι καλος.
    Το παραδεχομαι οτι κρατησα τον Αλκολ σαν 2ο λογαριασμο για πανω απο 3 μηνες και οτι στο τελος ειχα διαφορους κωδικους διαθεσιμους... και τι λεει αυτο; μειωνει την αξια μου;
    Υπαρχει παικτης που του δωθηκε η ευκαιρια και δεν το εκανε;
    Για εμενα, δεν ειναι θεμιτο στην αρχη. Οταν οι 50 και οι 100 υλες κανουν διαφορα.
    Απο την αλλη ειναι δυσκολο να βρεθει και να τημωρηθει αν ξερεις πως να το κανεις.
    Το προβλημα υπαρχει και θα συνεχισει να υπαρχει οσο υπαρχει το παιχνιδι.
    Ειναι καθαρα θεμα προσωπικης επιλογης αν θα το κανεις και πως θα το κανεις.
    φιλε μου μην χαλιεσαι, δεν υπαρχει ατομο σε ολους τους servers που να μην εχει παιξει 2-3 η και περισσοτερα accounts. για μενα και πιστευω για πολλους ακομα, δεν ειναι κακο να κρατησεις και να σηκωσεις παραλληλα με το δικο σου καποιο account ενος φιλου που εφυγε για οποιονδηποτε λογο (εμεις πχ ανεβαζαμε παραλληλα το acoount του loula με την ελπιδα οτι θα επιστρεψει). ειναι 8εμητο αυτο, και οχι multiaccounting, αντιθετα, ειναι παρανομο να εχεισ 2-3 accounts για να τροφοδοτεις και μονο το κανονικο σου, αυτο ναι, ειναι παρανομο. μην τα μπερδευουμε λοιπον, και μην αφηνουμε "υποψιες" και "υπονοιες" που μονο χολη βγαζουν....

Υ.Γ. καλα κανατε με τον alcol, ο καθενας στη θεση σας το ιδιο θα εκανε......

Το avatar του χρήστη Asdrubalos
    Περιοχή
    Alex/polis

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sergpap Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου μην χαλιεσαι, δεν υπαρχει ατομο σε ολους τους servers που να μην εχει παιξει 2-3 η και περισσοτερα accounts. για μενα και πιστευω για πολλους ακομα, δεν ειναι κακο να κρατησεις και να σηκωσεις παραλληλα με το δικο σου καποιο account ενος φιλου που εφυγε για οποιονδηποτε λογο (εμεις πχ ανεβαζαμε παραλληλα το acoount του loula με την ελπιδα οτι θα επιστρεψει). ειναι 8εμητο αυτο, και οχι multiaccounting, αντιθετα, ειναι παρανομο να εχεισ 2-3 accounts για να τροφοδοτεις και μονο το κανονικο σου, αυτο ναι, ειναι παρανομο. μην τα μπερδευουμε λοιπον, και μην αφηνουμε "υποψιες" και "υπονοιες" που μονο χολη βγαζουν....

Υ.Γ. καλα κανατε με τον alcol, ο καθενας στη θεση σας το ιδιο θα εκανε......
    Όχι φίλε μου κανείς δεν αφήνει υποψίες και υπόνοιες, είναι κάποιοι που το ομολογούν δημόσια και κάποιοι όχι. Το αν το 2ο, 3ο, 100ο account που παίζεις υπήρξε καθοριστικό για την πορεία σου στον σέρβερ το γνωρίζεις μόνο εσύ. Σίγουρα πολλοί δεν αντέχουν στον πειρασμό να το χρησιμοποιήσουν για να βοηθήσουν το main. Μπορώ να συνεχίσω να σου απαριθμώ τους τρόπους με τους οποίους μπορείς να χρησιμοποιήσεις δεύτερα account για να έχεις ένα μη θεμιτό προβάδισμα ενάντια στους υπόλοιπους παίκτες. Αλλά φαντάζομαι ότι τα μπορείς να τα σκεφτείς και συ ο ίδιος.
    Και όσο για τους φίλους που φεύγουν προσωρινά υπάρχει και το sitting! Ο λογαριασμός διατηρείται και όταν ο ιδιοκτήτης επιστρέψει το ξαναβρίσκει σε καλή κατάσταση.

Και όχι φίλε μου, υπάρχουν αρκετοί που ποτέ δεν χρησιμοποίησαν 2ο λογαριασμό ταυτόχρονα είτε σεβόμενοι τους ΚΑΝΟΝΕΣ του παιχνιδιού, είτε λόγω ηθικής δεν επέτρεψαν στους ευατούς τους να έχουν τέτοιο προβάδισμα.
    Και είναι λυπηρό από κάποιους παίκτες να θεωρείται αυτό το φαινόμενο φυσιολογικό....

Αλλά αυτό ίσως θα πρέπει να συζητηθεί σε κάποιο άλλο μέρος του φόρουμ, γιατί εδώ είναι off-topic και δεν επιθυμώ να προσβάλω όλα εκείνα τα παιδιά της GnG που παίξαν σωστα και τίμια.

Asdrubalos

Περιοχή
    limnos

Προεπιλογή

δεν μπορεις να κανεις sitting σε ενα account συνεχεια χωρις να μπεις με real pass μεσα σε 15 μερες..... κανονας του παιχνιδιου..... απο την αλλη, κανενας δεν ακολουθει πληρος τους κανονες, και οποιος το πει για μενα λεει ψεματα, και δεν μιλαω μονο για τα account αλλα και για τα πιο απλα scriptakia, και μην μου πεις οτι εσυ δεν χρησημοποιεις..... ολα βοηθουν, σε ολους. το "υπουλο" ειναι που πειραζει.....

Προεπιλογή

Respect απλά! Στα παιδία που γνώρισα μέσα στη συμμαχία, κάποιους από κοντά κάποιους όχι, όλοι όμως ήταν 1 και 1 ρεμάλια! Έχω χτυπήσει κάρτα σε πολλά online games αλλά τέτοιο δέσιμο μέσω παιχνιδιού δεν έχω ξαναζήσει, ακόμα όποτε ανοίγω το PC loggaro ασυναίσθητα. Περιμένω πως και πως την συγκέντρωση!

ΥΓ: Άρη (Cesk) τα περισσότερα post στον κόσμο του s4 αναφέρουν το όνομα σου, ούτε τυχαίο είναι ούτε αδικαιολόγητο, αν κάποιον είναι να τον θυμούνται όσοι πέρασαν από δω αυτός είσαι εσύ και αστούς να λένε ότι θέλουν!

Warpunk GnG Χρήστος

Thumbs up Κάλλιο ηττημένοι παρά ξεφτιλισμένοι

Πιάνω κ γω μια γωνίτσα στο thread σας για να εκφράσω δημόσια την υπερηφάνια μου που υπήρξα σύμμαχός σας...δεν σας κρύβω πως επηρεασμένος από "πληροφορίες" κ ιστορίες από άλλους σέρβερς όταν επέστρεψα από την 3μηνη απουσία μου γύρω στο Μάιο είχα τις αμφιβολίες μου για την σκοπιμότητα της συμμαχίας της SOL με την O...

Τελικά, αν εξαιρέσουμε κάποια μικρή αδράνεια στην λήψη αποφάσεων που εκ του αποτελέσματος αποδείχθηκε πως δύσκολα θα άλλαζαν τη ροή του παιχνιδιού, νιώθω την ανάγκη να πω πως ήταν τιμή μου που "πολέμησαμε" δίπλα δίπλα στην πιο άνιση μάχη των gr.servers...

Δεν γνωρίζω τι γινόταν στο μαχαλά σας στο early κ το mid game, πάντως η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι πέρα από τον σικέ μισητό Βαν Ραμ (ασφαλείς πληροφορίες αναφέρουν πως μόνος του καλλιέργησε αυτούς τους αβάσιμους χαρακτηρισμούς γιατι ναι είναι καλό παιδί αλλά ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΨΩΝΑΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ) κ τον επίσημο προσομοιωτή του συνασπισμου Σεσκ...στις τάξεις σας συγκαταλέχθηκαν μεγάλοι παίχτες κ πολύ αξιόλογα παιδιά...

Όσο για ένα post σε άλλο thread που σας παρομοιάζει με τους Erastes (lol) καταθέτω με κάθε έμφαση πως ουδεμία σχέση έχετε γιατί μπορεί κ εκείνοι να συσπείρωσαν όλον τον grx1 "εναντίον" τους αλλά αυτοί ήταν το φαβορί για τον σέρβερ μαζεύοντας κάθε καρυδιάς καρύδι για wing κ κάνοντας ένα σωρό άλλες ομορφιές που οδήγησαν στο Βατερλώ τους που τόσο χάρηκα. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως κ σεις αν θέλατε να επενδύσετε με αξιώσεις στην τελική νίκη θα είχατε κινηθεί πολύ διαφορετικά, όπως κάποιοι άλλοι φιόγκοι (τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...)

Με εκτίμηση

baben
    Guest

Προεπιλογή

Για την εμπειρία μου στους GnG, θα δανειστώ μονάχα μία ατάκα απο αλλο τόπικ του φόρουμ που αντιπροσωπεύει και την GnG...
    "και στον προηγούμενο σ1, οι Ι κερδισαν όμως όλοι τους -=Μ=- θυμούνται..."...αυτο και τελεία...

airman-gng

Προεπιλογή Συνάντηση του συνασπισμού Ο;

Καλησπέρα αγορίνες.

Συνάντηση όλης της Ο θα γίνει; Τι λένε τα μεγάλα κεφάλια;

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές