Σελίδα 1 από 20 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 197

Θέμα: Σκέψεις και απόψεις για τον s1.

Προεπιλογή Σκέψεις και απόψεις για τον s1.

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτηκα μετά τα δεκάδες κλειδωμένα θέματα στον s1, να προσπαθήσω να ανοίξω κι εγω ενα θέμα, με σκοπό να διευκρινηστούν κάποια θεματάκια και να γίνει συζήτηση για τα δεδομένα του s1 με κόσμιο τρόπο. Ελπίζω να διατηρήσουμε αυτό το θέμα ανέπαφο, και όταν έχουμε να διευθετήσομε κάτι με κάποιο συγκεκριμένο παίχτη, ας το κάνουμε prive ή ανοίγοντας ενα άλλο θέμα.

Ξεκινώντας τον χορό, να πω δύο πράγματα.

Αρχικά, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, να ξεκαθαρίσω πως, καλώς η κακώς, στον s1 αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 παρατάξεις που πασχίζουν για την νίκη. Η w4w και η cont-end. Προσωπική μου άποψη είναι πως, τα διπλωματικά λάθη που κάναμε στον προηγούμενο s1 και μας στέρησαν την νίκη, σε αυτόν τον s1 τα κάνανε οι w4w. Με αυτό δεν εννοώ σε καμμία περίπτωση οτι η νίκη τους στον προηγούμενο s1 ήταν 'μικρότερη΄. Οπως δεν θα θεωρήσω τη νίκη αυτού του server μικρή, είτε νικητές είναι οι w4w είτε εμείς οι cont-end.

Κατα δεύτερον, μιας και έχουν ειπωθεί πολλά σχετικά με την 'ενότητα' της cont-end, θέλω να ξεκαθαρίσω πως βλέπω εγω τα πράγματα. Ενα απο τα πράγματα που με χαροποίησαν πάρα πολυ σε αυτόν τον server, ήταν η συνεργασία μεταξύ ΕΕΧ και ΑΝΤΑΝΤ. Η προσωπική μου άποψη, σαν αρχηγός και διπλωμάτης της ΕΕΧ, είναι πως η ΑΝΤΑΝΤ επέδειξε ενα ήθος και μια πολιτική καθ'όλη τη διάρκεια των διαπραγματεύσεων, καθώς και αντίστοιχη σταθερότητα απο την έναρξη της συνεργασίας, που τους καθιστά όλους άξιους συγχαρητηρίων. Ομοίως συγχαρητήρια οφείλω να δώσω και σε όλα τα μέλη της ΕΕΧ. Απο τη στιγμή που δώθηκαν τα χέρια, ξεκίνησε μια συνεργασία που βελτιωνόταν μέρα με τη μέρα, με ταχύτατους ρυθμούς. Θεωρώ λοιπόν πως, άν τελικά κερδίσει η cont-end, δίκαια αυτή η νίκη θα ανήκει ισόποσα σε όλους τους συμμετέχοντες στον συνασπισμό. Άλλωστε, δεν υπάρχουν πλεον στην cont-end θαύματα συμμαχιών. Αντιμετωπίζουμε όλα τα θαύματα σαν κοινά, με στόχο την κοινή νίκη. Τυπικό παράδειγμα, είναι το θαύμα του Corsik, που είναι κοινό θαύμα με κοινούς holders.

Ελπίζω αυτό το θέμα να αποτελέσει έδρα εποικοδομητικών συζητήσεων για τον s1.

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλους,
    thor127.

Προεπιλογή

Bρέ καλώς τονα κι ας άργησες

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thor127 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιμετωπίζουμε όλα τα θαύματα σαν κοινά, με στόχο την κοινή νίκη. Τυπικό παράδειγμα, είναι το θαύμα του Corsik, που είναι κοινό θαύμα με κοινούς holders.
    Μετάφρασις:

Ρε παιδιά δικό μας είναι το θάυμα των csu, αλήθεια το λέω πιστέψτε με. Ποτε θα έρθει κάποιος να το βαρέσει? Τι θα πρέπει να κάνουμε δηλαδή να παρακαλάμε? Οχι τίποτα αλλο αλλα όπου να'ναι θα φτάσει και λβλ 80 κ θα με πρηζουν οι csu να το στηρίζουμε με όλες μας τις άμυνες αυτο πλεον, και είναι κ μακριά ρε γμτ, που να στηριχθεί...Ελάτε να το βαρέσετε pleeeeasee, οχι τιποτα αλλο αλλα βρήκα και τον μπελά μου με τα ατιμα τα στρουμφάκια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pgr : 22-02-10 στις 21:02

Προεπιλογή

Παρακαλώ όποιος γράφει με νέο λογαριασμό, απο τη στιγμή που δεν αντιμετωπίζει με κακεντρέχια την οποιαδήποτε προσπάθεια, ας ενημερώνει για το ποιός είναι ωστε να μπορεί να γίνει μια συνομιλία της προκοπής. Ξέρω πως κάποιοι λογαριασμοί στο forum είναι κλειδωμένοι... Αν κάποιος απο αυτά τα παιδιά έφτιαξε νεο λογαριασμό, ας μας λεει ποιος είναι να ξέρουμε ποιός εκφέρει κάθε άποψη κτλ... Νομίζω πως στην φάση που έχει φτάσει το παιχνίδι, δεν έχει νόημα, ούτε να γενικολογούμε, ούτε να παραπληροφορούμε, ούτε να εικάζουμε... Γι'αυτό άνοιξα αυτό το θέμα, για να μιλήσουμε με ειλικρίνια για τον s1.

ghostrider
    Guest

Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτηκα μετά τα δεκάδες κλειδωμένα θέματα στον s1, να προσπαθήσω να ανοίξω κι εγω ενα θέμα, με σκοπό να διευκρινηστούν κάποια θεματάκια και να γίνει συζήτηση για τα δεδομένα του s1 με κόσμιο τρόπο. Ελπίζω να διατηρήσουμε αυτό το θέμα ανέπαφο, και όταν έχουμε να διευθετήσομε κάτι με κάποιο συγκεκριμένο παίχτη, ας το κάνουμε prive ή ανοίγοντας ενα άλλο θέμα.

Αρχικά, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, να ξεκαθαρίσω πως, καλώς η κακώς, στον s1 αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 παρατάξεις που πασχίζουν για την νίκη. Η w4w και η cont-end. Προσωπική μου άποψη είναι πως, τα διπλωματικά λάθη που κάναμε στον προηγούμενο s1 και μας στέρησαν την νίκη, σε αυτόν τον s1 τα κάνανε οι w4w. Με αυτό δεν εννοώ σε καμμία περίπτωση οτι η νίκη τους στον προηγούμενο s1 ήταν 'μικρότερη΄. Οπως δεν θα θεωρήσω τη νίκη αυτού του server μικρή, είτε νικητές είναι οι w4w είτε εμείς οι cont-end.

Κατα δεύτερον, μιας και έχουν ειπωθεί πολλά σχετικά με την 'ενότητα' της cont-end, θέλω να ξεκαθαρίσω πως βλέπω εγω τα πράγματα. Ενα απο τα πράγματα που με χαροποίησαν πάρα πολυ σε αυτόν τον server, ήταν η συνεργασία μεταξύ ΕΕΧ και ΑΝΤΑΝΤ. Η προσωπική μου άποψη, σαν αρχηγός και διπλωμάτης της ΕΕΧ, είναι πως η ΑΝΤΑΝΤ επέδειξε ενα ήθος και μια πολιτική καθ'όλη τη διάρκεια των διαπραγματεύσεων, καθώς και αντίστοιχη σταθερότητα απο την έναρξη της συνεργασίας, που τους καθιστά όλους άξιους συγχαρητηρίων. Ομοίως συγχαρητήρια οφείλω να δώσω και σε όλα τα μέλη της ΕΕΧ. Απο τη στιγμή που δώθηκαν τα χέρια, ξεκίνησε μια συνεργασία που βελτιωνόταν μέρα με τη μέρα, με ταχύτατους ρυθμούς. Θεωρώ λοιπόν πως, άν τελικά κερδίσει η cont-end, δίκαια αυτή η νίκη θα ανήκει ισόποσα σε όλους τους συμμετέχοντες στον συνασπισμό. Άλλωστε, δεν υπάρχουν πλεον στην cont-end θαύματα συμμαχιών. Αντιμετωπίζουμε όλα τα θαύματα σαν κοινά, με στόχο την κοινή νίκη. Τυπικό παράδειγμα, είναι το θαύμα του Corsik, που είναι κοινό θαύμα με κοινούς holders.

thor127.
    Απλά και ξεκάθαρα διπλωμάτη και επικεφαλή της EEX η παραδειγματική απουσία σας όλο το διάστημα από το forum του s1 και η παρουσία σας αυτή τη στιγμή με όλους τους επικεφαλείς των "αντιπάλων" banned μόνο σωστή δεν είναι.

Πως περιμένετε να σας απαντήσουν όταν κάποιοι είναι ban for ever, ή για αρκετές μέρες που μπορεί να έχει τελειώσει ο server μέχρι να ξεκλειδωθούν.

Μπορούσατε άνετα αυτό σας το μήνυμα να το έχετε βγάλει από την αρχή του end game.

Ζητάτε απαντήσεις και συζήτηση αλλά από ποιούς; Από τους bannaρισμένους;

Ας σοβαρευτούμε λίγο.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eosforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bρέ καλώς τονα κι ας άργησες

Μετάφρασις:

Ρε παιδιά δικό μας είναι το θάυμα των csu, αλήθεια το λέω πιστέψτε με. Ποτε θα έρθει κάποιος να το βαρέσει? Τι θα πρέπει να κάνουμε δηλαδή να παρακαλάμε? Οχι τίποτα αλλο αλλα όπου να'ναι θα φτάσει και λβλ 80 κ θα με πρηζουν οι csu να το στηρίζουμε με όλες μας τις άμυνες αυτο πλεον, και είναι κ μακριά ρε γμτ, που να στηριχθεί...Ελάτε να το βαρέσετε pleeeeasee, οχι τιποτα αλλο αλλα βρήκα και τον μπελά μου με τα ατιμα τα στρουμφάκια.
    Γιατί έχεις επιθετικό τόνο απέναντι στον αρχηγό των πρώην Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών??
    Πρώην Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών γιατί εμφανίζεται ο αρχηγός τους πλέον ενωτικός, δημοκρατικός, λάτρης του επικοδομητικού δημοκρατικού διαλόγου και της πολιτισμένης συζήτησης, αρνούμενος τελικά τα απαίσια ονόματα που βάφτιζε στο παρελθόν τα χώρια του και την συμμαχία του.
    Οφείλω να παραδεχτώ τους ΑΝΤΑΝΤ οι οποίοι κατάφεραν να μεταμορφώσουν και να εκδημοκρατίσουν τον αρχηγό των πρώην Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών και να βάλουν ένα cont-end σε ότι πρέσβευε. Οι ΑΝΤΑΝΤ οι οποίοι παρότι ξεκίνησαν σαν απόλυτο αουτσαιντερ κατάφεραν να γίνουν μέσω των cont-end φαβορι για τη νίκη στον κόσμο 1.
    Άποψη μου είναι ότι καμμία νίκη δεν είναι μικρή. Αν νικήσουν οι w4w όμως θα είναι μεγαλύτερη γιατί στατιστικά έχουν να αντιμετωπίσουν παραπάνω από 2πλάσιο κόσμο και αυτό οφείλετε να το παραδεχτείτε κύριοι από τη cont-end. Όπως και αν κερδίσει θαύμα των πρώην Ελλάς Ελλήνων Χριστιανώn θα αποτελέσει μεγαλύτερη επιτυχία, γιατί είναι τα θαύματα που θα χτυπηθούν από εμάς πρώτα και σίγουρα.
    Επειδή η ιστορία όμως γράφει κύριε αρχηγέ των ΕΕΧ (άραγε τι να σημαίνει τον μήνα Φεβρουαρίο του 2010?) οι w4w παρότι επικροτούν και επιδοκοιμάζουν την δημοκρατική πλέον στάση σας, δεν σας παίζουν. Το θαύμα του corsikios, όσο και να προσπαθήσετε δεν το βλέπουμε σαν θαύμα των ΕΕΧ ούτε των Μυρμιδόνων. Τώρα αν σας βάλαν να βαράτε και κανένα Γερμανικό εκεί, καλά σας κάναν, συνηθισμένοι είστε από Γερμανικά άλλωστε

Προεπιλογή

Λυπάμαι πραγματικά που μετά απο τόσα κλειδωμένα μηνύματα, αδυνατείτε να μιλήσετε στο ύφος και το επίπεδο του εκάστοτε συνομιλητή σας. Αναμασάτε χιλιοειπωμένα πράγματα που δεν ενδιεφέρουν, δεν αγγίζουν και δεν πείθουν πια κανέναν. Προφανώς οι αρχηγοί των w4w κλειδώθηκαν γιατι αντί να ασχοληθούν και να συζητήσουν σοβαρά, κάνανε ακριβώς αυτό που κάνει και ο δικός σου λογαριασμός. Αποφάσισα να εμφανιστώ μετά απο τόσο καιρό, με την ελπίδα οτι θα μπορούσαμε πλέον να συζητήσουμε κόσμια. Αν βέβαια, αντί για να μιλήσουμε για τον s1, καταλήξουμε στα γνωστά άκυρα θέματα χωρίς κανένα νόημα, κάλλιστα θα εξαφανιστώ εκ νέου Γι'αυτό ας αφήσουμε τις υπερβολές και ας μιλήσουμε για το Τράβιαν... Νομίζω άλλωστε οτι αυτό είναι το θέμα μας....

KOINOKTIMOSINI
    Guest

Προεπιλογή

thor127.
    Αν θελεις φιλε Τασο , και παντα στα πλαισια κοσμιοτητας που θες να βαλεις , θα ηθελα να μου διευκρινησεις πως οριοθετεις τα δυο σημεια που σου εχω υπογραμισει ; μιας , και δεν νομιζω να το αρνεισαι , στα πλαισια των συχρονων κοινωνιων ενοιες οπως συνεργασια , ηθικη , ηθος , εχουν γινει "λαστιχο" ετσι θα μπορουσε καποιος , το "ηθος που επεδειξε η ΑΝΤΑΝΤ" οπως αναφερεις στην τοποθετηση σου , πανευκολα και συναθροιζομενο και με το 'ΠΟΛΙΤΙΚΗ" να το μεταφραση σε ΥΠΟΔΟΥΛΙΚΟΤΗΤΑ , ετσι δεν ειναι;
    Ακομα , και γιατι σε χαροποιησε ; ειδεικα η συνεργασια με την ΑΝΤΑΝΤ ,και οχι ας πουμε με καποιο αλλο γκρουπ συμμαχιων ; Μιας και εδω καποιος κακεντρεχης ισως ,θα μπορουσε ανετα να μιλησει για εξιλαστηρια θυματα ,η ,και ακομα ακομα για κολυμβηθρες του σιλωαμ , οπου ξεπλενονται καταστασεις.
    Παντα Φιλικα Μπαμπης

Προεπιλογή

Λυπάμαι πραγματικά που μετά απο τόσα κλειδωμένα μηνύματα, αδυνατείτε να μιλήσετε στο ύφος και το επίπεδο του εκάστοτε συνομιλητή σας. Αναμασάτε χιλιοειπωμένα πράγματα που δεν ενδιεφέρουν, δεν αγγίζουν και δεν πείθουν πια κανέναν. Προφανώς οι αρχηγοί των w4w κλειδώθηκαν γιατι αντί να ασχοληθούν και να συζητήσουν σοβαρά, κάνανε ακριβώς αυτό που κάνει και ο δικός σου λογαριασμός. Αποφάσισα να εμφανιστώ μετά απο τόσο καιρό, με την ελπίδα οτι θα μπορούσαμε πλέον να συζητήσουμε κόσμια. Αν βέβαια, αντί για να μιλήσουμε για τον s1, καταλήξουμε στα γνωστά άκυρα θέματα χωρίς κανένα νόημα, κάλλιστα θα εξαφανιστώ εκ νέου Γι'αυτό ας αφήσουμε τις υπερβολές και ας μιλήσουμε για το Τράβιαν... Νομίζω άλλωστε οτι αυτό είναι το θέμα μας....
    Αν εκβαθύνεται το μνμα μου και δεν προσκολλήσετε σε ότι σας αφορά θα δείτε αρκετά πράγματα.
    1) Συγχαρητήρια στους ΑΝΤΑΝΤ οι οποίοι παρότι αουτσαιντερ είναι οι διαφαινόμενοι νικητές του κόσμου1
    2)Οι w4w όπως είπε και στην τελευταία δήλωση του ο αρχηγός μας θα αναλώσουν τους στρατούς τους πρώτιστα στα θαύματα των ΕΕΧ και των Μυρμιδόνων και εν συνεχεία και αν οπουδήποτε αλλού.
    3) Όπως εξελίχθηκαν τα δεδομένα θεωρώ τους ΑΝΤΑΝΤ της cont-end ή για να μην λέτε ότι επιχειρώ να σας διασπάσω, τους cont-end μέσω των ΑΝΤΑΝΤ το απόλυτο φαβορί για τη νίκη. Mε βάση το πως εξελίχθηκε ο σέρβερ, τυχόν νίκη των w4w αποκτά μεγαλύτερη σημασία, όπως και νίκη των ΕΕΧ από cont-end ή για να μη λέτε ότι επιχειρώ να σας διασπάσω νίκη των cont-end με θαύμα των ΕΕΧ.

ΥΓ Τα γνωστά και άκυρα θέματα, όπως λέτε, εσείς ο ίδιος τα αφήνετε να αιωρούνται με διάφορες γελοίες και ιστορικά κατάπτυστες ονομασίες που δίνεται κατά καιρούς στα χωριά σας καθώς και χαρακτηρισμούς στο προφίλ σας. ΑΝ δεν το επιδιώκατε πολύ απλά, θα αποφεύγατε να προκαλείτε τους συμπαίκτες σας και συνεπώς να λαμβάνεται τέτοιου είδους απαντήσεις. Ελπίζω να το κάνετε σε μεταγενέστερο σέρβερ και πιστέψτε με, θα λάβετε τον σεβασμό και την αποδοχή και όχι τον αποτροπιασμό των συμπαικτων σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Silent Wonder : 22-02-10 στις 22:34

Προεπιλογή

Κατα δεύτερον, μιας και έχουν ειπωθεί πολλά σχετικά με την 'ενότητα' της cont-end,
    thor127.
    Ε ρε συ, τι σκάς, και πολλά ειπώθηκαν και άλλα τόσα θα ειπωθούνε (από τους immortal-παπαγάλους), κινδυνέυει να χάσει ο dimath λέμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και μην νομίζετε οτι κοιμάμαι, μετράω:

Dimath: 8 απουσίες
    Demi: 6 απουσίες
    Flogovolos: 4 απουσίες

Θα το σκεφτώ σοβάρα να μην σας αφήσω στο ίδιο forum μεταξεταστέους
    Fusitiras, proud member of YATA
    Είμαστε οι cont-end του grx, προσκυνήστε όλοι

Προεπιλογή

thor127.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fusitiras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ρε συ, τι σκάς, και πολλά ειπώθηκαν και άλλα τόσα θα ειπωθούνε (από τους immortal-παπαγάλους), κινδυνέυει να χάσει ο dimath λέμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και μην νομίζετε οτι κοιμάμαι, μετράω:

Dimath: 8 απουσίες
    Demi: 6 απουσίες
    Flogovolos: 4 απουσίες

Θα το σκεφτώ σοβάρα να μην σας αφήσω στο ίδιο forum μεταξεταστέους
    Φίλε Fusitiras 272 μηνύματα έχεις γράψει και τα 272 αναφέρονται στο Ντιμαθ.
    Τουλάχιστον σεβάσου την προτροπή του αρχήγού σου και πες και κάτι. Μη σπαμάρεις μόνο
    Sorry για το σπαμ, παρακαλώ να σβηστεί το μήνυμα αυτό από τους υπεύθυνους αν δεν έχει αντίρρηση ο δημιουργός του θέματος

Σελίδα 1 από 20 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Πως να αποφύγετε το Farming.... (Aπόψεις παικτών)
    By RuLeR in forum Πληροφορίες και Οδηγοί
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-10, 15:55
  2. S4-Απόψεις
    By indefix_95 in forum Αρχείο Server 4 (1)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-09, 14:26

Δικαιώματα - Επιλογές