Σελίδα 2 από 22 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 219

Θέμα: *6 μήνες στον s3*

Το avatar του χρήστη logims
    Περιοχή
    online : s3 classic

Smile

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ logims πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα σχετικά με το ποιά συμμαχία θα πάρει τον server.
    Νομίζω ότι όλοι διαπιστώσαμε ότι υπήρξε μια κινητικότητα το τελευταιο διάστημα και αυτό είναι φυσικά προς όφελος του παιχνιδιού.
    Αλλαγές δεν πιστεύω να υπάρξουν μεγάλες ή τουλάχιστον τέτοιες που να κάνουν διαφορά σε αυτό το διάστημα.
    Υπάρχουν κάποιες συμμαχίες που πατάνε σε ''2 βάρκες'' και θεωρώ ότι σύντομα θα ξεκαθαρίσει και αυτή η κατάσταση.
    Επίσης μετά απο 6 μήνες όπως ήταν φυσικό υπήρξαν παίκτες που κάνανε Delete αλλά αυτό νομίζω συνέβει σε όλες τις συμμαχίες αναλογικά.
    Το αντίδοτο σε αυτό θα είναι πιθανόν επιπλέον συννενώσεις συμμαχιών με καθαρό ''ποινικό μητρώο'' :-)

Τέλος κατά την προσωπική μου γνώμη και έως αυτή τη στιγμή δείχνει ότι αυτός ο server αποτελείτε απο άτομα με ήθος που αντιμετωπίζουν το παιχνίδι ως παιχνίδι και όχι έως πεδίο προσωπικών αντιπαραθέσεων.
    Γι' αυτό και βλέπουμε ''εχθρούς'' στο παιχνίδι να συζητάνε φιλικά και μάλιστα χωρίς προσπάθειες καπελώματος. Αυτό τιμάει φυσικά όλον τον server και ευελπιστώ να συνεχίσει έτσι.

Όσον αφορά την υπεσυμμαχία νομίζω ότι παρά τις αντίθετες προβλέψεις αρχικά δεν χάλασε το παίχνιδι του server, παρά τον όγκο της. Αυτό απο όσο γνωρίζω συνέβει διότι οι άνθρωποι που ασχολούνται με την Ε δεν έχουν σκοπό να χρησιμοποιήσουν την Ε σαν τον φόβο και τρόμο του server και κυρίως να μην χαλάσουν το παιχνίδι. Είναι μια λεπτη ισσοροπία που απο του υπόλοιπους πολλές φορές δειχνει σαν αδυναμία κινήσεων ή συντονισμού (χωρίς να σημαινει ότι δεν είναι δυσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο, να συντονιστεί μια προσπάθεια καπελώματος του server απο τώρα).
    Επίσης παρά τις αρχικές προβλέψεις δεν συννενόθηκαν δυνατές συμμαχίες της Ε, γεγονός που θα οδηγούσε στο να ξεχωρίσει μια συμμαχία πάρα πολύ σε σχέση με την δεύτερη. Προς το παρών πιστεύω ότι αυτό δεν είναι στους στόχους της Ε (προσωπική μου γνώμη).

Νομίζω ότι έδωσα αρκετή τροφή για παιρετέρω συζήτηση της ενότητας :-) και ευελπιστώ να μην αρχίσουν μερικοί παίκτες κοκορομαχίες (δεν εννοώ τον logism φυσικά που νομίζω ότι βλέπει με ψυχραιμία το όλο θέμα και προάγει την συζήτηση).
    αχ πολύ ωραία
    έχουμε αρκετά θέματα προς συζήτηση..
    πρώτων και κυριότερο να σταθώ σε αυτό

Τέλος κατά την προσωπική μου γνώμη και έως αυτή τη στιγμή δείχνει ότι αυτός ο server αποτελείτε απο άτομα με ήθος που αντιμετωπίζουν το παιχνίδι ως παιχνίδι και όχι έως πεδίο προσωπικών αντιπαραθέσεων.
    Γι' αυτό και βλέπουμε ''εχθρούς'' στο παιχνίδι να συζητάνε φιλικά και μάλιστα χωρίς προσπάθειες καπελώματος. Αυτό τιμάει φυσικά όλον τον server και ευελπιστώ να συνεχίσει έτσι.

συμφωνώ .. και νομίζω είμαστε τυχεροί .. (μέχρι στιγμής )
    ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι μέχρι το τέλος..

Όσον αφορά την υπεσυμμαχία νομίζω ότι παρά τις αντίθετες προβλέψεις αρχικά δεν χάλασε το παίχνιδι του server, παρά τον όγκο της

νομίζω ότι το λες αυτό επειδή είσαι στον 70% και όχι στο 30% ..
    λογικό είναι να το βλέπεις έτσι ...

Επίσης παρά τις αρχικές προβλέψεις δεν συννενόθηκαν δυνατές συμμαχίες της Ε, γεγονός που θα οδηγούσε στο να ξεχωρίσει μια συμμαχία πάρα πολύ σε σχέση με την δεύτερη. Προς το παρών πιστεύω ότι αυτό δεν είναι στους στόχους της Ε (προσωπική μου γνώμη).

άσε με να διαφωνήσω κάθετα σε αυτό το σημείο..
    θες να δούμε ποσα άτομα στην E-MAFIA προήλθαν από άλλες E ?? για τσέκαρε λίγο

επίσης... δεύτερη φορα που γίνονται στο KABAMARU 5000 φακές.. και μερικά real... και δεύτερη συνεχόμενη φορα.. οι μονοι στρατοί που χάθηκαν σε real... ήταν από ΟΧΙ E-MAFIA..αλλα από άλλες E...

δεν λέω .. καλή τακτική.. στέλνουμε τα πιόνια να αποδυναμώσουν τον εχθρό.. και εμείς μετά κάνουμε παπάδες

δεν εννοώ τον logism φυσικά που νομίζω ότι βλέπει με ψυχραιμία το όλο θέμα και προάγει την συζήτηση
    να .. και εδώ λάθος είσαι :P

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο galata gul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχθες η Ε,εστειλε μηνυμα σε ορισμενες συμμαχιες(δεν ξερω αν ηταν ολες) της Υπερσυμμαχιας,να κανουν επιθεσεις ή fakes αναλογα με την δυναμη τους σε παικτες της ΝΣ.Αυτο εμενα δεν μου πολυαρεσε,γιατι τα παιδια απο την ΝΣ δεν μου εχουν κανει τιποτα παρολο που ειμαι κοντα τους εδω και αρκετο καιρο.Ουτε μια επιθεση.Δεν δυσαρεστηθηκα απλα δεν καταλαβα(οπως και αλλοι φανταζομαι στην Ε) για πιο λογο εγινε η επιθεση αυτη.Αν θελει καποιος ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γνωριζει να μας πει...
    Αυτα απο εμενα ελπιζω(και ευχομαι να εχουμε μια σωστη,κοσμια συζητηση,χωρις αλληλοκαρφωματα,κλειδωματα θεματων ή παικτων και αλλα που γινονται συνηθως σε τετοια θεματα.
    μην κανεις fake ...
    έτσι έκαναν και κάποιοι E*angels στη περιοχή μας..
    που δεν τα είχαμε πειράξει τα παιδιά..και μετά αυτοί την πλήρωσαν δυστυχώς ..
    (ναι ..ο εύκολος στόχος... τι να κάνουμε? βαράς μικρούς παίχτες .. σου την λένε ... τους αφήνεις ... και μετά σου κάνουν attack !!!!!!!!!!!! ....)

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DYNAMITHS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην φιλε galata gul εχεις μια ταση να με κανεις να γελω καθε φορα που γραφεις...Τι σκεπτικο ειναι αυτο ''μην πειραζετε τα παιδια της NS επειδη δεν με πειραζουν κ ειναι καλα παιδια''...και η Ε αυτο και η ταδε το αλλο...και εγω με τον logims ειμαστε γειτονακια, δε σημαινει οτι αν πλακωθουμε στο παιχνιδι δε θα μιλαμε στο skype...
    Απλα τα πραγματα...εμεις στην Ε γνωριζομαστε απο αλλους σερβερ (και σε προσωπικο επιπεδο) κ φτιαξαμε μια μεγαλη παρεα...Η δικη μ συμμαχια βγηκε κατεξοχην στο +/+ και ηρθε αντιμετωπη με την 1-NS...(μεγαλο λαθος της 1-NS διοτι αποδυναμωνονται κ αναπτυσεται η κεντρικη ΜΑΦΙΑ που ειναι ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ της αντιπαλος).

Οι επιλεκτοι κ οι com ειναι δυνατοι αλλα δεν παιζει να παρουν σερβερ...οποτε μαθηματικα ο σερβερ οδηγειται στα χερια της E_MAFIA και διαφωνω οτι ειναι νωρις...
    λάθος ? δηλαδή αν αφήναμε διπλα μας μια ολόκληρη συμμαχία όπως οι E_MAFIA που είναι από τις πιο οργανωμένες συμμαχίες του server και με πολλά active άτομα και τις πιο καλές άμυνες ... θα ήταν έξυπνη κίνηση..... δεν το είχα σκεφτεί... κρίμα :P

πραγματικός ατνιπαλος... hmmmm ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΩΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!! επειδή εσείς δεν βρίσκετε κάποιον να χτυπήσετε ..επειδή είναι παντού E..δεν σημαίνει ότι εμείς έχουμε την πολυτέλεια να μην βαράμε..

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο νικος Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια....
    δεν νομιζω οτι η 1-ΝS θα τα βρει σκουρα στα +/+ γιατι δεν ειναι μονη της....
    και οντως ειναι νωρις για να πει κανεις οτιδηποτε για την τυχη του σερβερ....
    το οτι καποιοι γνωριζονται προσωπικα δεν λεει τιποτα.....
    τα δεδομενα αλλαζουν πολυ γρηγορα.
    και όμως .. μονοι ..

Αγαπητε galata gul ο λογος που δε σε ισοπεδωσαν ειναι επειδη εξελισοσουν προφανως σε ιδιαιτερα ομορφη φαρμα...και το να σου επαιρναν ψιλοπραγματα θα ηταν ασκοπο.
    Φιλε Νικο ειναι διαφορετικο πραγμα να στελνεις αμυνες στον DYNAMITHS απο το να στελνεις αμυνες στον
    Σακη...που παιζει το account DYNAMITHS...οποτε πιστεψε με ειναι αλλιως...

Ξεχνατε κατι βασικο...οι NS δεν ειναι μονοι τους...εχουν ισες συμμαχιες με την Ε απλα ασχοληθηκαν με λαθος αντιπαλους οταν οι στρατοι ηταν 1-2 χιλιαδες ενω τωρα που ειναι 15 χιλιαδες οι περισσοτεροι εχουν αναλωθει...(παντα κατα την αποψη μου)
    Περα απο αυτα ομως εγω γουσταρω το game μονο κ μονο επειδη ειναι οι NS και υπαρχει ενδιαφερον...οι υπολοιποι ειναι πτωματα...
    σου απάντησα πιο πάνω...
    το να pigename-7 ώρες μακριά .. για να χτυπήσουμε E-mafia δεν το βλέπω καλο σχέδιο.. πρώτα πρέπει να καθαρίσεις τους γείτονες σου .. και μετά ότι άλλο σε απειλή.. τώρα οι E-mafia έχουν την πολυτέλεια να βάζουν μπροστά άλλους E... (λόγο περιοχής) οποτε ok..
    τι να κάνουμε? εμείς φταίμε? οι εσείς που γίνατε όλοι ~E? e?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kokleos Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ον) οι ψεύτικες επιθέσεις είναι μέσα στο παιχνίδι προφανώς για να χτυπήσεις κάπου χωρίς να υπάρχουν πολλές άμυνες.
    2ον) ο server δειχνει υγιές όπως λέτε αλλά θα παραμείνει?
    3ον)οι NS παίζουν travian, άρα πολεμικό παιχνίδι, άρα επιθέσεις(αυτο για τον φίλο που είπε κακως αναλώθηκε σε χασιμο στρατου ενώ οι πραγματικοι αντίπαλοι ειναι η MAFIA. Πολύ απλά τα +/+ έπρεπε να καθαρίσουν
    4ον) 6 μληνες πέρασαν έμειναν άλλοι 6 οπότε πολλά μπορούν να γίνουν.
    Εύχομαι καλό παιχνίδι σε όλους.
    Daidalos
    GO GO kokleos

Μα το +/+ ηταν ''εξ'ορισμου'' δικο τους...εφοσον η E_MAFIA αποικει στο +/-...
    Και εγω υπερ των επιθεσεων ειμαι αλλα με στρατιγικη...τι με νοιαζει εμενα που οι Φοινιξ ας πουμε επεκτινονται στο +/- ? Ανα πασα ωρα και στιγμη τους βγαζουμε off...

Καλες οι μαχες αλλα οταν υπαρχει λογος...και πανω απο ολα... ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ...
    e όχι και επειδή φύγατε .. επειδή σας "φύγαμε" θες να πεις

μην πάρει άσχημα κανεις το post μου.. δεν κάνω σε κανέναν επίθεση .. απλά λέω την γνώμη μου
    p,s όχι και ίσες συμμαχίες βρε δυναμίτη :P μην τρελαθούμε τελείως :d
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη logims : 25-02-10 στις 01:15
    -----------Ubi concordia, ibi victoria-----------
    | NightStand NS| ELIT | Badboys |

Περιοχή
    mafia

Προεπιλογή

ρε η συμμαχια 2-NS που πήγε?εξαφανιστικε απο το χαρτη???χαχαχαχαχα

μαφιοζικο πανηγυρι μαγκες.. κ ακολοθουν κ αλλα...!!

Περιοχή

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrakos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε η συμμαχια 2-NS που πήγε?εξαφανιστικε απο το χαρτη???χαχαχαχαχα

μαφιοζικο πανηγυρι μαγκες.. κ ακολοθουν κ αλλα...!!
    ΑΧ κώστα κώστα μου τι πάθαμε.... αχ αχ .. πάει .. την βάψαμε

Περιοχή
    mafia

Προεπιλογή

ακομα δεν επαθες..αλλα θα παθεις για να μαθεις...υπομονη λιγο ακομα...

Περιοχή

Προεπιλογή

μπράβο σας βρε .. συγχαρητήρια
    κάνα σχόλιο τής προκοπης θα κανεις ? η μονο spamming :P

Προεπιλογή

Δεν ξέρω ποιός θα κερδίσει τον σέρβερ. Και δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα

Το βασικότερο χαρακτηριστικό του σέρβερ είναι οτι έχει χωριστεί σε 2 στρατόπεδα, λίγο μετα τον 4ο μήνα παιχνίδου.

Δεν σας φαίνονται λίγο προωρα όλα αυτά; Oταν θα διανύουμε περίοδο θαύματος τι θά γίνει;

Βέβαια θα μου πείς, όταν έχεις συνασπισμό μέσα στις 2 πρώτες βδομάδες του σέρβερ, ήταν ηλίου φαεινότερο το πώς θα πήγαινε ο σέρβερ...

Μέχρι στιγμή παίζουμε ενα κατενάτσιο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο faithless Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ποιός θα κερδίσει τον σέρβερ. Και δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα

Το βασικότερο χαρακτηριστικό του σέρβερ είναι οτι έχει χωριστεί σε 2 στρατόπεδα, λίγο μετα τον 4ο μήνα παιχνίδου.

Δεν σας φαίνονται λίγο προωρα όλα αυτά; Oταν θα διανύουμε περίοδο θαύματος τι θά γίνει;

Βέβαια θα μου πείς, όταν έχεις συνασπισμό μέσα στις 2 πρώτες βδομάδες του σέρβερ, ήταν ηλίου φαεινότερο το πώς θα πήγαινε ο σέρβερ...

Μέχρι στιγμή παίζουμε ενα κατενάτσιο
    χαχαχαχα Παιζουμε αμυνα με ξαφνικες επιθεσεις....

Εχω πει παντως τη γνωμη μου οτι οσο υπαρχουν 2 στρατοπεδα ο σερβερ χανει....Αλλο να χτυπιουνται 4-5 παραταξεις στρατων και αλλο 2.Οπως και να το κανουμε...

Προεπιλογή

Να μαι παλι...Spyrakos.. υπομονή κάνουμε τόσο καιρό και ακόμα τίποτα...συμφωνώ απόλυτα με logism..η μεγάλη ΜΑΦΙΑ βάζει τους άλλους μπροστά και το ότι οι Ε από τα +/+ δεν έφυγαν μόνοι τους εμείς τους διώξαμε.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kokleos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μαι παλι...Spyrakos.. υπομονή κάνουμε τόσο καιρό και ακόμα τίποτα...συμφωνώ απόλυτα με logism..η μεγάλη ΜΑΦΙΑ βάζει τους άλλους μπροστά και το ότι οι Ε από τα +/+ δεν έφυγαν μόνοι τους εμείς τους διώξαμε.
    Σωπατε παλικαρια κατι εγινε σημερα...Επιτελους μια κινητικοτητα βρε αδερφε,λιγο ενδιαφερον...

Αιντε γιατι νομιζα οτι παιζαμε sims τοσο καιρο και εψαχνα πως θα αλλαξω καναπε στο κεντρικο κτιριο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο inferno77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωπατε παλικαρια κατι εγινε σημερα...Επιτελους μια κινητικοτητα βρε αδερφε,λιγο ενδιαφερον...

Αιντε γιατι νομιζα οτι παιζαμε sims τοσο καιρο και εψαχνα πως θα αλλαξω καναπε στο κεντρικο κτιριο
    χχαχαχαχα...και ταπετσαρια να αλαλξει..αχαχα

Σελίδα 2 από 22 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αποτίμηση του s4 μετά απο 3 μήνες!!!!
    By fotis649 in forum Αρχείο Server 4 (3)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-11, 15:47
  2. 4 μήνες σερβερ 1
    By giwrgis in forum Αρχείο Server 1 (3)
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-10, 17:34
  3. 1μιση μήνας πριν τα WW
    By flogovolos in forum Αρχείο Server 5 (1)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-10, 23:11
  4. Μετά απο τρεις μήνες Παιχνιδιού...
    By WaRLoRD in forum Αρχείο Server 3 (2)
    Απαντήσεις: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-10, 17:55

Δικαιώματα - Επιλογές