Σελίδα 1 από 22 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 219

Θέμα: *6 μήνες στον s3*

Το avatar του χρήστη logims
    Περιοχή
    online : s3 classic

Post *6 μήνες στον s3*

6 μήνες πέρασαν .. πως τα βλέπετε τα πράγματα ? πια συμμαχία θα πάρει το server ? ποιοι ξεχωρίζουν?
    έχει αλλάξει τίποτα .. η συνεχίζουμε στα ίδια ....?
    -----------Ubi concordia, ibi victoria-----------
    | NightStand NS| ELIT | Badboys |

Το avatar του χρήστη thf
    Περιοχή
    Thessaloniki

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο logims Εμφάνιση μηνυμάτων
    6 μήνες πέρασαν .. πως τα βλέπετε τα πράγματα ? πια συμμαχία θα πάρει το server ? ποιοι ξεχωρίζουν?
    έχει αλλάξει τίποτα .. η συνεχίζουμε στα ίδια ....?
    Αγαπητέ logims πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα σχετικά με το ποιά συμμαχία θα πάρει τον server.
    Νομίζω ότι όλοι διαπιστώσαμε ότι υπήρξε μια κινητικότητα το τελευταιο διάστημα και αυτό είναι φυσικά προς όφελος του παιχνιδιού.
    Αλλαγές δεν πιστεύω να υπάρξουν μεγάλες ή τουλάχιστον τέτοιες που να κάνουν διαφορά σε αυτό το διάστημα.
    Υπάρχουν κάποιες συμμαχίες που πατάνε σε ''2 βάρκες'' και θεωρώ ότι σύντομα θα ξεκαθαρίσει και αυτή η κατάσταση.
    Επίσης μετά απο 6 μήνες όπως ήταν φυσικό υπήρξαν παίκτες που κάνανε Delete αλλά αυτό νομίζω συνέβει σε όλες τις συμμαχίες αναλογικά.
    Το αντίδοτο σε αυτό θα είναι πιθανόν επιπλέον συννενώσεις συμμαχιών με καθαρό ''ποινικό μητρώο'' :-)

Τέλος κατά την προσωπική μου γνώμη και έως αυτή τη στιγμή δείχνει ότι αυτός ο server αποτελείτε απο άτομα με ήθος που αντιμετωπίζουν το παιχνίδι ως παιχνίδι και όχι έως πεδίο προσωπικών αντιπαραθέσεων.
    Γι' αυτό και βλέπουμε ''εχθρούς'' στο παιχνίδι να συζητάνε φιλικά και μάλιστα χωρίς προσπάθειες καπελώματος. Αυτό τιμάει φυσικά όλον τον server και ευελπιστώ να συνεχίσει έτσι.

Όσον αφορά την υπεσυμμαχία νομίζω ότι παρά τις αντίθετες προβλέψεις αρχικά δεν χάλασε το παίχνιδι του server, παρά τον όγκο της. Αυτό απο όσο γνωρίζω συνέβει διότι οι άνθρωποι που ασχολούνται με την Ε δεν έχουν σκοπό να χρησιμοποιήσουν την Ε σαν τον φόβο και τρόμο του server και κυρίως να μην χαλάσουν το παιχνίδι. Είναι μια λεπτη ισσοροπία που απο του υπόλοιπους πολλές φορές δειχνει σαν αδυναμία κινήσεων ή συντονισμού (χωρίς να σημαινει ότι δεν είναι δυσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο, να συντονιστεί μια προσπάθεια καπελώματος του server απο τώρα).
    Επίσης παρά τις αρχικές προβλέψεις δεν συννενόθηκαν δυνατές συμμαχίες της Ε, γεγονός που θα οδηγούσε στο να ξεχωρίσει μια συμμαχία πάρα πολύ σε σχέση με την δεύτερη. Προς το παρών πιστεύω ότι αυτό δεν είναι στους στόχους της Ε (προσωπική μου γνώμη).

Νομίζω ότι έδωσα αρκετή τροφή για παιρετέρω συζήτηση της ενότητας :-) και ευελπιστώ να μην αρχίσουν μερικοί παίκτες κοκορομαχίες (δεν εννοώ τον logism φυσικά που νομίζω ότι βλέπει με ψυχραιμία το όλο θέμα και προάγει την συζήτηση).

Το avatar του χρήστη galata gul
    Περιοχή
    pcfansnews

Προεπιλογή

Προχθες η Ε,εστειλε μηνυμα σε ορισμενες συμμαχιες(δεν ξερω αν ηταν ολες) της Υπερσυμμαχιας,να κανουν επιθεσεις ή fakes αναλογα με την δυναμη τους σε παικτες της ΝΣ.Αυτο εμενα δεν μου πολυαρεσε,γιατι τα παιδια απο την ΝΣ δεν μου εχουν κανει τιποτα παρολο που ειμαι κοντα τους εδω και αρκετο καιρο.Ουτε μια επιθεση.Δεν δυσαρεστηθηκα απλα δεν καταλαβα(οπως και αλλοι φανταζομαι στην Ε) για πιο λογο εγινε η επιθεση αυτη.Αν θελει καποιος ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γνωριζει να μας πει...
    Αυτα απο εμενα ελπιζω(και ευχομαι να εχουμε μια σωστη,κοσμια συζητηση,χωρις αλληλοκαρφωματα,κλειδωματα θεματων ή παικτων και αλλα που γινονται συνηθως σε τετοια θεματα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο galata gul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχθες η Ε,εστειλε μηνυμα σε ορισμενες συμμαχιες(δεν ξερω αν ηταν ολες) της Υπερσυμμαχιας,να κανουν επιθεσεις ή fakes αναλογα με την δυναμη τους σε παικτες της ΝΣ.Αυτο εμενα δεν μου πολυαρεσε,γιατι τα παιδια απο την ΝΣ δεν μου εχουν κανει τιποτα παρολο που ειμαι κοντα τους εδω και αρκετο καιρο.Ουτε μια επιθεση.Δεν δυσαρεστηθηκα απλα δεν καταλαβα(οπως και αλλοι φανταζομαι στην Ε) για πιο λογο εγινε η επιθεση αυτη.Αν θελει καποιος ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γνωριζει να μας πει...
    Αυτα απο εμενα ελπιζω(και ευχομαι να εχουμε μια σωστη,κοσμια συζητηση,χωρις αλληλοκαρφωματα,κλειδωματα θεματων ή παικτων και αλλα που γινονται συνηθως σε τετοια θεματα.
    Ε οχι μονο της NS...

Eιχε και αλλους μεσα το μηνυμα...

Δυστυχως η ευτυχως οσο καλο και αν ειναι το επιπεδο του σερβερ οι spies παντα υπαρχουν...

Για την ουσια του θεματος παντως το μηνυμα για φεικ πιθανολογω οτι βγηκε για 2 λογους.Στην NS για να μην στειλουν ενισχυσεις στον πραγματικο στοχο και στην αλλη συμμαχια που υπηρχε στο μηνυμα επειδη πηγε καρφωτο το μαζικο της οτι θα στειλει ενισχυσεις ωστε να αναγκαστει να μην το κανει.Αυτα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη inferno77 : 24-02-10 στις 14:47

Προεπιλογή

Καταρχην φιλε galata gul εχεις μια ταση να με κανεις να γελω καθε φορα που γραφεις...Τι σκεπτικο ειναι αυτο ''μην πειραζετε τα παιδια της NS επειδη δεν με πειραζουν κ ειναι καλα παιδια''...και η Ε αυτο και η ταδε το αλλο...και εγω με τον logims ειμαστε γειτονακια, δε σημαινει οτι αν πλακωθουμε στο παιχνιδι δε θα μιλαμε στο skype...
    Απλα τα πραγματα...εμεις στην Ε γνωριζομαστε απο αλλους σερβερ (και σε προσωπικο επιπεδο) κ φτιαξαμε μια μεγαλη παρεα...Η δικη μ συμμαχια βγηκε κατεξοχην στο +/+ και ηρθε αντιμετωπη με την 1-NS...(μεγαλο λαθος της 1-NS διοτι αποδυναμωνονται κ αναπτυσεται η κεντρικη ΜΑΦΙΑ που ειναι ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ της αντιπαλος).

Οι επιλεκτοι κ οι com ειναι δυνατοι αλλα δεν παιζει να παρουν σερβερ...οποτε μαθηματικα ο σερβερ οδηγειται στα χερια της E_MAFIA και διαφωνω οτι ειναι νωρις...

Το avatar του χρήστη galata gul
    Περιοχή
    pcfansnews

Προεπιλογή

Φιλε ΔΥΝΑΜΙΤΗ δεν θελω να 'δυναμιτησω' την συζητηση για αυτο και δεν απαντω στο ερωτημα που τεθηκε για το ποιος θα παρει το σερβερ.Οσο για αυτο που γραφω για τους παικτες της ΝΣ ειναι απλο:Θελω μια απαντηση γιατι εγινε μαζικη επιθεση ΟΤΑΝ παικτες τις ΝΣ στην περιοχη μου εχουν 300 ποπ(οταν αρχισα να παιζω) κι εγω ειχα μολις 80,και δεν μου εκαναν ΚΑΜΙΑ επιθεση.Δεν μπορουσαν να με κανουν 'κιμα'?Τελος παντων,μαλλον ηταν μια επιδειξη ισχυος της Ε απεναντι σε οσους την αμφισβητουν(προσωπικη αποψη)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη galata gul : 24-02-10 στις 15:32 Αιτία: Λαθος

Προεπιλογή

καλησπερα παιδια....
    δεν νομιζω οτι η 1-ΝS θα τα βρει σκουρα στα +/+ γιατι δεν ειναι μονη της....
    και οντως ειναι νωρις για να πει κανεις οτιδηποτε για την τυχη του σερβερ....
    το οτι καποιοι γνωριζονται προσωπικα δεν λεει τιποτα.....
    τα δεδομενα αλλαζουν πολυ γρηγορα.

Προεπιλογή

Αγαπητε galata gul ο λογος που δε σε ισοπεδωσαν ειναι επειδη εξελισοσουν προφανως σε ιδιαιτερα ομορφη φαρμα...και το να σου επαιρναν ψιλοπραγματα θα ηταν ασκοπο.
    Φιλε Νικο ειναι διαφορετικο πραγμα να στελνεις αμυνες στον DYNAMITHS απο το να στελνεις αμυνες στον
    Σακη...που παιζει το account DYNAMITHS...οποτε πιστεψε με ειναι αλλιως...

Ξεχνατε κατι βασικο...οι NS δεν ειναι μονοι τους...εχουν ισες συμμαχιες με την Ε απλα ασχοληθηκαν με λαθος αντιπαλους οταν οι στρατοι ηταν 1-2 χιλιαδες ενω τωρα που ειναι 15 χιλιαδες οι περισσοτεροι εχουν αναλωθει...(παντα κατα την αποψη μου)

Περα απο αυτα ομως εγω γουσταρω το game μονο κ μονο επειδη ειναι οι NS και υπαρχει ενδιαφερον...οι υπολοιποι ειναι πτωματα...

Προεπιλογή ..

1ον) οι ψεύτικες επιθέσεις είναι μέσα στο παιχνίδι προφανώς για να χτυπήσεις κάπου χωρίς να υπάρχουν πολλές άμυνες.
    2ον) ο server δειχνει υγιές όπως λέτε αλλά θα παραμείνει?
    3ον)οι NS παίζουν travian, άρα πολεμικό παιχνίδι, άρα επιθέσεις(αυτο για τον φίλο που είπε κακως αναλώθηκε σε χασιμο στρατου ενώ οι πραγματικοι αντίπαλοι ειναι η MAFIA. Πολύ απλά τα +/+ έπρεπε να καθαρίσουν
    4ον) 6 μληνες πέρασαν έμειναν άλλοι 6 οπότε πολλά μπορούν να γίνουν.
    Εύχομαι καλό παιχνίδι σε όλους.
    Daidalos

Προεπιλογή

Μα το +/+ ηταν ''εξ'ορισμου'' δικο τους...εφοσον η E_MAFIA αποικει στο +/-...

Και εγω υπερ των επιθεσεων ειμαι αλλα με στρατιγικη...τι με νοιαζει εμενα που οι Φοινιξ ας πουμε επεκτινονται στο +/- ? Ανα πασα ωρα και στιγμη τους βγαζουμε off...

Καλες οι μαχες αλλα οταν υπαρχει λογος...και πανω απο ολα... ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ...

Σελίδα 1 από 22 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Αποτίμηση του s4 μετά απο 3 μήνες!!!!
    By fotis649 in forum Αρχείο Server 4 (3)
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-11, 15:47
  2. 4 μήνες σερβερ 1
    By giwrgis in forum Αρχείο Server 1 (3)
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-10, 17:34
  3. 1μιση μήνας πριν τα WW
    By flogovolos in forum Αρχείο Server 5 (1)
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-10, 23:11
  4. Μετά απο τρεις μήνες Παιχνιδιού...
    By WaRLoRD in forum Αρχείο Server 3 (2)
    Απαντήσεις: 146
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-10, 17:55

Δικαιώματα - Επιλογές