Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: Winners_Inner Pease_S2.gr

Προεπιλογή Winners_Inner Pease_S2.gr

Ένας συνασπισμός ο οποίος δημιουργήθηκε ουσιαστικά μετά το τέλος τους προηγούμενου s2.gr.

Η απόφασή μας να κατέβουμε στον φετινό σέρβερ, αποφασίστηκε την τελευταία στιγμή με βάση το χρονικό ορίζοντα του σ2. Σεπτέμβρης ’10 – Ιούλης ΄11...

Βόλευε τους περισσότερους παίκτες μας. Το σκεπτικό της καθόδου των Νέμεσις, ήταν ένας και μοναδικός, τελευταίος σέρβερ για τους περισσότερους παίκτες μας.

Λόγω της πολύ καλής συνεργασίας στο end game του v2 s2.gr με την ηγεσία των σαιντς, αποφασίσαμε να κατέβουμε από κοινού στο νέο σέρβερ. Μαζί μας θα κατέβαινε και η συμμαχία των ΧΑΟΣ, στην οποία είχα πάρει μέρος και γω, όπου είχα το θαύμα ως LORD OF HORROR.

Tα δεδομένα του νέου σέρβερ ήταν πολύ διαφορετικά, από το ξεκίνημά του. Στο δικό μας τεταρτημόριο εγκαταστάθηκε η Hellas, πράγμα που έφερνε τα πολεμικά δρώμενα στα άκρα. Μαζί μας ήρθαν από την αρχή του σέρβερ και οι A&D. Aπό την πρώτη κιόλας συνάντηση με τον αρχηγό της, το Ρένο, φάνηκε ότι η συνεργασία μας θα ήταν μία και αδιαίρετη.

Η συνέχεια ήταν για μας αναπάντεχη, αφού οι hellas δεν άντεξαν στην πίεση που τους ασκούσαμε, είτε επιθετικά είτε αμυντικά, με αποτέλεσμα την διάλυσή της από τους πρώτους 3 μήνες.

Πολλές φωνές στο σ2, ήθελαν την διάλυση του συνασπισμού μας, για δήθεν λόγους ισότητας, αν και τυπικά τα σύμφωνα σηκώθηκαν στο end game, εντούτοις εμείς κρατήσαμε το λόγο μας μέχρις εσχάτων...

Το ότι κέρδισε το θαύμα του Osiris εξαρτήθηκε από την τακτική του natos να τραβήξει από την αρχή μπροστά, με σύμμαχο το Χ5,και με την άμυνα να απορροφήσει την περισσότερη επιθετική δύναμη των αντιπάλων μας.

Ένας ακόμη παράγοντας, που το έχω πει κατά καιρούς, είναι ότι το θαύμα που τερματίζει πρώτο, είναι το λιγότερο «εχθρικό» από το αντίπαλο δέος. Είμαστε τυχεροί διότι εξαφανίστηκαν οι εχθροί (+|-) μας από την αρχή σχεδόν του σέρβερ, και έτσι αποφύγαμε τις συγκρούσεις σε άλλα τεταρτημόρια.

Ένα άλλο γεγονός, ήταν ότι δεν περιμέναμε αδύναμους στρατούς στο end game, τέτοιους ώστε με τα σταθερότητας (Χ3, Χ5) που είχαμε στην κατοχή μας να κάνουν τη λιγότερη ζημιά. Αυτό από μόνο του συνέβαλε στη νίκη των Inner Pease.

Όμως το πιο σημαντικό πράγμα της νίκης, το οποίο δεν χρειάστηκε να μπει σε εφαρμογή, είναι η τεράστια επιθετική δύναμη του συνασπισμού μας. Οποιαδήποτε εξέλιξη αρνητική και να είχαμε στο σέρβερ, μπορούσαμε να γύρουμε την πλάστιγγα πάλι με το μέρος μας.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο συνασπισμό μας, και θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήριά μου και στον τελευταίο λογαριασμό του συνασπισμού μας, ο οποίος βοήθησε σε αυτή την νίκη!!!!

Τα σέβη μου στους: Saints, A&D, XAOS, ~HC~ και τα Wing τους!!!!!!!!!!!!!!!

Inner Peace= Εσωτερική Γαλήνη!

Με τιμή και σεβασμό !!!
    Κώστας
    katsantonis
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katsantonis : 26-07-11 στις 11:23
    katsantonis Inner Peace gr.2 v3 WiN
    caligae (S.g & VLS) gr.4 v.2 WIN
    LORD OF HORROR gr.2 ? WW v.2 WIN
    angel killer gr.1 Cont End v.2 WIN
    kara gr.4 So wat? WIN
    katsatnonis | GALATHS end game gr.2 Babel WIN

Προεπιλογή

ολος ο σερβερ για σας δουλευε δλδ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη driver4 : 26-07-11 στις 02:57

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο driver4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολος ο σερβερ για σας δουλευε δλδ!
    Ίσως χωρίς να το γνωρίζει ούτε εκείνος, (ο σέρβερ), αλλά σίγουρα ούτε και εμείς, και σίγουρα χωρίς να το επιδιώξουμε. Σκοπός μας ήταν η επικράτηση στο τεταρτημόριό μας, πράγμα που όπως είπε και ο Κατσαντώνης, ήρθε ανεπάντεχα εύκολα και γρήγορα. Μετά υπήρχε όλος ο χρόνος να δημιουργηθούν στρατοί που μπορούσαν εύκολα να αλλάξουν την όποια τυχόν άσχημη τροπή που ίσως έπαιρνε ο σέρβερ για εμάς. Αυτό ήταν το καλό. Το κακό είναι ότι δυστηχώς πολλοί στρατοί μας, έμειναν να τους κοιτάμε και αμυντικοί και επιθετικοί.
    Άλλωστε δεν νομίζω να έχει ξανασυμβεί, ΟΛΑ τα αντίπαλα θαύματα να τελειώσουν τον σέρβερ με μηδενική ανάπτυξη, 0 lvl.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη renosteogr : 26-07-11 στις 17:13

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο renosteogr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως χωρίς να το γνωρίζει ούτε εκείνος, (ο σέρβερ), αλλά σίγουρα ούτε και εμείς, και σίγουρα χωρίς να το επιδιώξουμε. Σκοπός μας ήταν η επικράτηση στο τεταρτημόριό μας, πράγμα που όπως είπε και ο Κατσαντώνης, ήρθε ανεπάντεχα εύκολα και γρήγορα. Μετά υπήρχε όλος ο χρόνος να δημιουργηθούν στρατοί που μπορούσαν εύκολα να αλλάξουν την όποια τυχόν άσχημη τροπή που ίσως έπαιρνε ο σέρβερ για εμάς. Αυτό ήταν το καλό. Το κακό είναι ότι δυστηχώς πολλοί στρατοί μας, έμειναν να τους κοιτάμε και αμυντικοί και επιθετικοί.
    Άλλωστε δεν νομίζω να έχει ξανασυμβεί, ΟΛΑ τα αντίπαλα θαύματα να τελειώσουν τον σέρβερ με μηδενική ανάπτυξη, 0 lvl.
    εχει συμβει φιλε μου στον τελευταιο σερβερ 1....ολα τα αντιπαλα θαυματα της rip η κατακτηθηκαν η τελειωσαν στο μηδεν.......

μπραβο για την νικη σας......
    Γιατί η -=M=- κάνει τη διαφορά!!

http://travian-reports.net/gr/report/45475f69e10

Προεπιλογή

Προσωπικά θα λεγα ότι ήταν ένας σέρβερ με προδιαγεγραμμένο τέλος, απ τι στιγμή που η διπλωματία έφερε τις πιο έμπειρες συμμαχίες στον ίδιο συνασπισμό, σε συνάρτηση βέβαια με την εντός τεταρτημορίου συνεργασία με τους A&D. Λίγο πολύ τα τεκτενόμενα του σέρβερ έχουν περιγραφεί με σαφήνεια στα θέματα που δημιουργήθηκαν απ τους παίχτες που είχαν ενεργό ρόλο και στο Φόρουμ. Αυτό που ίσως δεν ειπώθηκε και θα θελα να προσθέσω είναι πως αν η Hellas κρατούσε τη συνοχή της, σίγουρα θα μας ζόριζε και ακόμη πιο σίγουρα δεν θα υπήρχαν στρατοί για overkills στα WW, όπως βέβαια και η πληθώρα στρατών που έμεινε πίσω στους λογαριασμούς μας.
    Η επιλογή μας ήταν πειθαρχία. Με παίχτες που είχαν βιώσει αρκετές φορές το παιχνίδι απ την αρχή ως το τέλος του και χωρίς βέβαια να αποτελεί αυτοσκοπό η ανάπτυξη χωρίς το ρίσκο επιθέσεων (ίσα, ίσα και σ αυτό υπήρχε πλουραλισμός απόψεων) πάρθηκαν αποφάσεις καίριες για τη συνέχεια και τη συνοχή μας. Μερικοί μπαρμπαγιώργηδες είμασταν, εξού και το BG, αλλά προχωρούσαμε ακόμα κι όταν κάποιοι φτάναν στα όριά τους ξεπερνώντας τις όποιες διαφορές στρατηγικής.
    Είχα την τύχη (και είναι καθαρά θέμα τύχης) να συμμετέχω στους συνασπισμούς που κέρδισαν τους σέρβερς στους οποίους έπαιξα επί 3 συναπτά έτη. Για πρώτη φορά ο λογαριασμός που έγραψε στην τελική αναφορά προερχόταν από τη συμμαχία με την οποία ξεκίνησα ένα σέρβερ. Πόθος πολλών εκ των συμμάχων μου ήταν πάντοτε το "να κερδίσουμε το σέρβερ".
    Προσωπικά δεν με χαροποιεί περισσότερο, συναισθανόμενος ως γονιός πως δε μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο απ τα παιδιά μου. Ετσι κι αυτή η νίκη ανήκει στην IN. PEACE (Inner Peace) και σ όλα τα παιδιά που εργάστηκαν σκληρά για να κερδίσει κάποιο από τα χωριά τα οποία ως συνασπισμός εντάξαμε στην τελική μάχη.
    Το τράβιαν προσφέρει ποικοιλότροπες στρατηγικές. Πολλοί παίχτες ξεχωρίζουν για το το φιλοθεάμον κοινό, από τα νούμερα που εμφανίζουν. Για μένα οι παίχτες που ξεχωρίζουν είναι αυτοί που καταφέρνουν να φέρουν εις πέρας το πιο "βαρετό" κομμάτι του παιχνιδιού. Το End game. Με πρωτεργάτες τους keepers των WW, όσοι έχουν τη δύναμη και το κουράγιο να κάνουν 3-4 login την ημέρα και να φέρνουν βόλτα όλα τα 6αρια των λογαριασμών τους καθώς και των λογαριασμών στους οποίους είναι sitters, ώστε να εξασφαλίσουν: σίτιση των αμυντικών του WW, παραγωγή αμυντικών, αναβαθμίσεις πανοπλοποιείων, πλατείας αθλημάτων, εμπορικών γραφείων... αυτοί είναι οι πραγματικοί ήρωες του τράβιαν!
    Μετά από 500 μέρες συνεχών login στο παιχνίδι, πλέον αισθάνομαι ανακουφισμένος που απαλλάχτηκα απ αυτή την "υποχρέωση". Οι καιροί είναι χαλεποί και το τράβιαν ίσως αποτελεί πολυτέλεια πλέον καθώς στην πραγματική ζωή υψώνονται τείχη και τα απαιτούμενα ραμς χρειάζονται επιπλέον χρόνο παραγωγής.
    Θα θελα να ευχαριστήσω όσους γνώρισα μέσα απ το παιχνίδι και να ευχηθώ καλή συνέχεια σε όσους μάχονται στους ενεργούς σέρβερς!
    Στον admin θα θελα να πω: "ότι είπαμε νερό κι αλάτι". Σαφώς και το δικό σας κομμάτι είναι πιο δύσκολο απ των παιχτών.

Με εκτίμηση
    Τάσος
    s2 tzavelasf NMS-Babel, s4 yumigeo S.E. - So wat?, s1 (second) Hell Angel N-=M=-S - Cont End

Προεπιλογή

Γελοίο endgame. Αλλά θα μου πείτε ότι και υπό καλύτερες συνθήκες πάλι γελοίο θα ήταν, anyway...
    Ο καθένας έχει τα standards του.
    Το endgame του πρώτου s2.gr δεν επαναλήφθηκε μέχρι στιγμής σε κανέναν server και -κατά την ταπεινή μου άποψη- ούτε πρόκειται.

Προεπιλογή

Δεν συμφωνώ με τον Κατσαντώνη, ο tzavelasf το έθεσε σωστά...Η Hellas δεν έκανε del λόγω πίεσης (εντολές μου σαν leader τις πρώτες μέρες του server ήταν να αγνοήσουν όλα τα μέλη τις επιθέσεις ροπάλων των διπλών λογαριασμών και να δώσουν βάρος στιν ανάπτυξη), αλλά λόγω εσωτερικών προβλημάτων...Η Hellas έχει αποδείξει σε com servers ότι είναι ισχυρή συμμαχία και το κυριότερο, αντέχει σε βάθος χρόνου, πράγμα που η NMS θα πρέπει να αποδείξει στους επόμενους servers. Ταλαντούχους και ισχυρούς παίκτες συναντώ κάθε μέρα, αλλά το να παίξουν 1-2 servers και μετά quit, δεν μου λέει κάτι...Αυτό το μικρό μου σχόλιο, δεν μειώνει φυσικά επ ουδενί το εξαίρετο παίξιμο και το δέσιμο των NMS στον s2, που απο την μικρή εικόνα που έχω έκαναν κυριολεκτικά περίπατο...Εύχομαι τα ίδια και σε επόμενους servers.

Προεπιλογή

συγχαρητηρια στον συνασπισμο που νικησε , την νικη την αξιζε και με το παραπανω η NmS , στην οποια οφειλεται και η ολη νικη του συνασπισμου
    οι SAINTS σαν συμμαχια δεν βλεπαν την νικη ουτε με το κιαλι , οπως και εγινε.
    Επισης θα ηθελα να δωσω συγχαρητηρια στην SAS , οπου το αξιζουν και με το παραπανω με βαση την εικονα που δειξαν φετος
    Προσπικα νιωθω νικητης. Η εμπειριες που αποκτησα φετος ηταν υπεροχες και δεν με ενοιαξε καθοου που χασαμε στα WW μεσα απο την πορεια του game νιωθω ηδη νικητης... αυτο αξιζει οσο τιποτα αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    και επισης ενα μεγαλο ευχαριστω στην συμμαχια μου KPR που με φιλοξενησε φετος , η οποια κατα την γνωμη μου ειναι απο τις καλυτερες που εχουν περασει απο ελληνικο σερβερ , διοτι ως πρωτος μας σερβερ , ανοργαωτοι και οι περισσοτεροι χωρις μεγαλη εμπειρια καταφεραμε και μηδενισαμε πρωτευουσες και πηραμε και αντικειμενα αμαχητη... φανταστειτε να ημασταν και οργανωμενοι τι θα ειχε να γινει... κατα την γνωμη μου την KPR μονο η ΜΛ την ξεπερασε , η ΜΛ του grx6 , καθως και στον αρχηγο μου zarate , καθως και στους alex_m , sirvox , Xasma , Power Ranger... , OPLARXIGOS , kanuma , grc , engine1 , gimnotheo
    αυτα ειναι καποια απο τα ατομα που συνεργαστηκα φετος , συγνωμη αν ξεχνω καποιον , αλλα ειναι τοσες πολλες οι αναμνησεις μου που δεν θα τις χωραγε ο σερβερ αν τις ελεγα
    καλο καλοκαιρι και καλο το νεο ξεκινημα!!!!!!!!!!!!!
    oratios WINNER of s2
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Νελσων Εμφάνιση μηνυμάτων
    και επισης ενα μεγαλο ευχαριστω στην συμμαχια μου KPR που με φιλοξενησε φετος , η οποια κατα την γνωμη μου ειναι απο τις καλυτερες που εχουν περασει απο ελληνικο σερβερ...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Νελσων Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατα την γνωμη μου την KPR μονο η ΜΛ την ξεπερασε , η ΜΛ του grx6...
    Son are you on drugs?

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Son are you on drugs?
    γιατι το λες αυτο?????
    Οι προηγούμενες στο προφίλ μου...........grx8: http://postimage.org/image/o3su9nm39/
    820k σε 3 μήνες καλοκαιριού.....
    Προσωπική Ιστοσελίδα:
    http://modelgallery.wikispaces.com/

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές