Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 92

Θέμα: Μπουνιδια στο +/+.

Προεπιλογή Μπουνιδια στο +/+.

Ηλιος , ζεστη .... πινω φραπα στην παραλια και χαζευω γκομενακια. Χτυπαει το τηλεφωνο ....
    Το σηκωνω . Ειναι ο αρχισυντακτης. Απο τις φωνες κοντευει να κανει εμετο ...
    "Σιγα θα ξερασεις ρε ανθρωπε " , του λεω
    "Που εισαι ρε αχρηστε ? " , με ρωταει.
    "Παραλια , πινω φραπεδουμπα καπνιζω τριγαρουμπα και βλεπω πιπινια που τα εχουν πεταξει εξω λογω ζεστης , καλο ε?".
    "Ελα γραφειο , εχουμε καλη στουκα στο τραβιαν".
    "Τι λε ρε boss , αφου εκει μονο φαρμαρουν ακομα. Εχουμε κατας μεσα?"
    "Οχι αλλα για το χρονικο διαστημα που παιζουνε , καλη ειναι. Τουλαχιστον κουνηθηκε κατι ... "

Καβαλαω το βελαμος και αρχιζω τις πεταλιες. Στην βουλιαγμενης τραβαω μια σουζα ορθοπεταλια για καμια 30αρια μετρα. Μια γκομενα διπλα με κοιταει με απορια. Της κλεινω το ματι και στο επομενο φαναρι κανω ενα ποδηλατησιο εντοου για να την εντυπωσιασω. Παραλιγο να φαω τα μουτρα μου ο μ@λ@κ@ς .....
    Φτανω με τα "οσα" στο γραφειο και με περιμενει η αναφορα σε εναν φακελο.

"Για Κυριον taratata "
    Αγνωστος αποστολεας ...
    Το μερος απο οπου ταχυδρομηθηκε ηταν τα +/+ . Μεσα ειχε ενα σημειωμα.
    "Φιλε , οι συμπεθερες τσακωσαν στα χωρια τους εναν ανωνυμο που πηγε να τις κλεψει. Αυτη ειναι η αναφορα" !!!!!!

http://www.travian-reports.net/gr/re...48,329250d54a2

Ανοιγω και την κοιταω ..... "Ρε τις κωλογριες , σκεφτομαι. Τους ριξανε τυρακι και το φαγανε τα αλανια .... Στειλανε ανιχνευση οι anonymous , ειχαν υλες μεσα οι συμπεθερες και 1 ωρα μετα εσκασε 2ο αλανι απο τους ανωνυμους " ο πονηριδης" για να παρει τις υλες.
    Κι εκει τον περιμεναν οι συμπεθερες με τηγανια , κατσαρολες , μασελες , μπαστουνια , πι και ολων των ειδων τα κουζινομαχαιρα και τους αλλαξανε το ταμ τιρι ριμ"
    Και μετα σου λεει τριτη ηλικια .....

Κλεινω τον φακελο και παω για κατουρημα. Με τους καφεδες και τα νερα που ειχα καταναλωσει κοντευε να σπασει η φουσκα μου !!!! Οι μαχες ξεκινησαν ....

Yγ. Μιας και αρχισανε τα κλωτσομπουνια και μιας και το φορουμ ειναι μερος για πλακα , χαβαλε και αντιπαραθεσεις σε κοσμια επιπεδα παντα , οποια συμμαχια θελει να γινει ρεπορταζ καποια μαχη της απο οποιο τεταρτημοριο και αν ειναι , μπορει να μου στειλει το ρεπορτ. Πρωτα ας κρυψει τα ονοματα γιατι απαγορευετε να τα δειχνουμε δημοσια και μετα ας το στειλει. Αρκει να μου αναφερει συμμαχια επιτιθεμενου και αμυνομενου.
    Ωστε να γινει ο απαραιτητος χαβαλες.
    Αντε καλες μαχες παιδια.

Υγ1. Να πω σε οσους δεν με ξερουν αλλα να θυμισω και σε οσους με γνωριζουν , οτι ειμαι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ με ολους και ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ με ολους.
    Τα ρεπορταζ ειναι για χαβαλε περα απο καθε φιλια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο taratata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλιος , ζεστη .... πινω φραπα στην παραλια και χαζευω γκομενακια. Χτυπαει το τηλεφωνο ....
    Το σηκωνω . Ειναι ο αρχισυντακτης. Απο τις φωνες κοντευει να κανει εμετο ...
    "Σιγα θα ξερασεις ρε ανθρωπε " , του λεω
    "Που εισαι ρε αχρηστε ? " , με ρωταει.
    "Παραλια , πινω φραπεδουμπα καπνιζω τριγαρουμπα και βλεπω πιπινια που τα εχουν πεταξει εξω λογω ζεστης , καλο ε?".
    "Ελα γραφειο , εχουμε καλη στουκα στο τραβιαν".
    "Τι λε ρε boss , αφου εκει μονο φαρμαρουν ακομα. Εχουμε κατας μεσα?"
    "Οχι αλλα για το χρονικο διαστημα που παιζουνε , καλη ειναι. Τουλαχιστον κουνηθηκε κατι ... "

Καβαλαω το βελαμος και αρχιζω τις πεταλιες. Στην βουλιαγμενης τραβαω μια σουζα ορθοπεταλια για καμια 30αρια μετρα. Μια γκομενα διπλα με κοιταει με απορια. Της κλεινω το ματι και στο επομενο φαναρι κανω ενα ποδηλατησιο εντοου για να την εντυπωσιασω. Παραλιγο να φαω τα μουτρα μου ο μ@λ@κ@ς .....
    Φτανω με τα "οσα" στο γραφειο και με περιμενει η αναφορα σε εναν φακελο.

"Για Κυριον taratata "
    Αγνωστος αποστολεας ...
    Το μερος απο οπου ταχυδρομηθηκε ηταν τα +/+ . Μεσα ειχε ενα σημειωμα.
    "Φιλε , οι συμπεθερες τσακωσαν στα χωρια τους εναν ανωνυμο που πηγε να τις κλεψει. Αυτη ειναι η αναφορα" !!!!!!

http://www.travian-reports.net/gr/re...48,329250d54a2

Ανοιγω και την κοιταω ..... "Ρε τις κωλογριες , σκεφτομαι. Τους ριξανε τυρακι και το φαγανε τα αλανια .... Στειλανε ανιχνευση οι anonymous , ειχαν υλες μεσα οι συμπεθερες και 1 ωρα μετα εσκασε 2ο αλανι απο τους ανωνυμους " ο πονηριδης" για να παρει τις υλες.
    Κι εκει τον περιμεναν οι συμπεθερες με τηγανια , κατσαρολες , μασελες , μπαστουνια , πι και ολων των ειδων τα κουζινομαχαιρα και τους αλλαξανε το ταμ τιρι ριμ"
    Και μετα σου λεει τριτη ηλικια .....

Κλεινω τον φακελο και παω για κατουρημα. Με τους καφεδες και τα νερα που ειχα καταναλωσει κοντευε να σπασει η φουσκα μου !!!! Οι μαχες ξεκινησαν ....

Yγ. Μιας και αρχισανε τα κλωτσομπουνια και μιας και το φορουμ ειναι μερος για πλακα , χαβαλε και αντιπαραθεσεις σε κοσμια επιπεδα παντα , οποια συμμαχια θελει να γινει ρεπορταζ καποια μαχη της απο οποιο τεταρτημοριο και αν ειναι , μπορει να μου στειλει το ρεπορτ. Πρωτα ας κρυψει τα ονοματα γιατι απαγορευετε να τα δειχνουμε δημοσια και μετα ας το στειλει. Αρκει να μου αναφερει συμμαχια επιτιθεμενου και αμυνομενου.
    Ωστε να γινει ο απαραιτητος χαβαλες.
    Αντε καλες μαχες παιδια.

Υγ1. Να πω σε οσους δεν με ξερουν αλλα να θυμισω και σε οσους με γνωριζουν , οτι ειμαι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ με ολους και ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ με ολους.
    Τα ρεπορταζ ειναι για χαβαλε περα απο καθε φιλια.
    λοιπον πρωτα απο ολα δεν συμφωνω στις αμυνες στην αρχη του παιχνιδιου...πιστευω πως ειναι καλυτερα να φας τις υλες και εαν εχεις και επιθετικα να τον μετρησεις και να του τα φας στην επιστροφη.....αυτη η αμυνα ομως ειναι κατι διαφορετικο....δεν ξερω τον παιχτη που την εβγαλε αλλα και ουτε ποιος την κατεστρωσε αυτο που ξερω ομως πως για αυτη την φαση του παιχνιδιου μαζευτικε απιστευτη αμυνα σε ελαχιστο χρονο και η λογικη μου λεει οτι οπως ειπε και ο φιλτατος δημοσιογραφος πως το τυρακι το ειδε την φακα ομως οχι.......αυτη η αμυνα εχει ψυχολογικη βαρυτιτα και οχι υλικη.....αλλα πολλες φορες η ψυχολογια παιζει τεραστιο ρολο στο game.....

με αγαπη

το τσιρακι σας...

υγ.μπραβο στον παιχτη αλλα και σε αυτον που οργανωσε την ολη φαση....
    Γιατί η -=M=- κάνει τη διαφορά!!

http://travian-reports.net/gr/report/45475f69e10

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο city7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευω πως ειναι καλυτερα να φας τις υλες και εαν εχεις και επιθετικα να τον μετρησεις και να του τα φας στην επιστροφη...........αυτη η αμυνα εχει ψυχολογικη βαρυτιτα και οχι υλικη.....

με αγαπη

το τσιρακι σας...

υγ.μπραβο στον παιχτη αλλα και σε αυτον που οργανωσε την ολη φαση....
    Στα κοκκινα: Συμφωνω και επαυξανω. Στην φαση που ειναι το παιχνιδι τωρα .... Βασικα σε οποια φαση και να ειναι , αν δεν εχει catas μεσα στην επιθεση , φαε τις υλες και αστον να περασει μια βολτα. Και τι εγινε ? Στα καλαμπαλικια σου ... Ο επιτιθεμενος χανει χρονο και οχι ο αμυνομενος Αλλα ......

Στα μπλε: Οντως καποιες αμυνες πρεπει να βγαινουν εστω αν ειναι μονο για ενα απλο farming. Ειναι πραγματι για ψυχολογικους λογους. Οχι τοσο για την ψυχολογια του επιιθεμενου αλλα για την ψυχολογια των αμυνομενων και κυριως την ψυχολογια των εμπλεκομενων συμμαχιων.
    Ομως φιλε Μητσο , το αποτελεσμα δεν ειχε μονο ψυχολογικους λογους αλλα και υλικους απο οτι βλεπω στην αναφορα.
    Τα κομπιουτερακια μου , μου δειχνουν απωλεια 140.000+ υλων για τον επιθετικο και 63.000 για τον αμυντικο. Μιλαμε για μια διαφορα υπερδιπλασια!!!!!
    Θα μου πεις , ενταξει μωρε τευτονας ειναι , κλεβει , ραβει , θα τα ξαναβγαλει. Οκ .... Ομως θα σου απαντησω: οι 140.000 οπως και να εχει πονανε.Και πονανε ενα acc . και οι 63.000 πονανε , αλλα μαλλον δεν ειναι μονο απο ενα acc . Οποτε ο πονος μοιραζεται ...
    Παντα οι αμυντικοι εχουν το πλεονεκτημα και οι απωλειες τους ειναι πιο γλυκες ....

Φιλικα ως συνηθως
    επεστρεψα "Δημητριος" και ποιον βρηκα ? τον αλλον Δημητριο ... αυτα ειναι!!!!

Προεπιλογή

πιστευω πως ειναι καλυτερα να φας τις υλες και εαν εχεις και επιθετικα να τον μετρησεις
    δεν ειχε χρυσο για να καταναλωσει τιε υλες για αυτο αναγκαστικε να βγαλει αμυνα
    Κλαίγε Ακατανομαστε, να σκασεις και να πλανταξεις τωρα που δεν μπορεις να μιλας στο φορουμ τι θα κανεις? θα πατας αναβαθμησεις και θα στελνεις σιταρια!!!! χοχοχοχο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPAMIATZIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειχε χρυσο για να καταναλωσει τιε υλες για αυτο αναγκαστικε να βγαλει αμυνα
    δεν νομιζω τακη ... ωπ σορρυ , μπαμια ηθελα να πω. αν δεις την αναφορα , εχει κανει επιθεση εισβολης και οχι κανονικη. Γι αυτο και δεν στουκαρει 100% αλλα καποια γυριζουν πισω.
    οποτε αυτα τα 46 ροπαλακια κατι θα μαγκωναν απο τις 6193+6137+5897+8214 = 26441 που ειχαν εμφανιστει στην προ μιας ωρας ανιχνευση που του καναν!!!
    εκτος κι αν ειχε 10 κρυψωνες στο 10 .... αλλα για ρωμαιος , κομματακι δυσκολο!!!!
    οποτε μαλλον καλα κανω και δε νομιζω τακη .... επ λαθος , μπαμια εννοουσα!!!
    επεστρεψα "Δημητριος" και ποιον βρηκα ? τον αλλον Δημητριο ... αυτα ειναι!!!!

andreasapoel
    Guest

Προεπιλογή

γεια σας ηρθα μονο για να σας κλεψω τον μπαμια, μπαμια στον σ2 εχει ψωμι, φημες λενε οτι συμμαχια σε πολεμο απο την αρχη του σερβερ αφου διαλυσε την αντιπαλη συμμαχια πηγε σε αλλο τεταρτημοριο και ξεκινησε τα προκαταρτικα κανοντας σοβαρες ζημιες σε 10 καπ ! εως τωρα εχουμε 1 εναντιων 4 και ο 2 εναντιων 3 βαση καταταξης του σερβερ ! αυτο δεν ζητουσες? αντε το καναμε για παρτυ σου ελα πισω μας λειπουν οι αναλυσεις σου
    για το θεμα σας και την αμυνα δεν ξερω που ειναι ο σερβερ αλλα ξεχασατε κατι αρκετα σημαντικο αν ειναι αρχες ο επιτεθεμενος εχασε αυτα τα ροπαλα και απο το φαρμαρσιμα του! πραγμα που κανει σχεδον τραγικη την απωλεια του μιας οχι μονο δεν φαρμαρει αλλα περνουν αλλοι αυτες τις υλες που μενουν αφαρμαριστες !

Προεπιλογή

δεν παω πουθενα εδω θα μεινω βρηκα την συμμαχια μου
    Κλαίγε Ακατανομαστε, να σκασεις και να πλανταξεις τωρα που δεν μπορεις να μιλας στο φορουμ τι θα κανεις? θα πατας αναβαθμησεις και θα στελνεις σιταρια!!!! χοχοχοχο

Προεπιλογή [B][I]Μαπες και στα -/-[/I][/B]

Καπου σε καποιο απο τα αρχηγια των GT-NMA

-αρχηγε εμεις φευγουμε. Παμε στις συμπεθερες να τις "ισιωσουμε" λιγακι .....
    -εγινε παληκαρια μου. ποσοι θα πατε?
    -3 ..... εγω , ο ζαζουκος κι ο λαλακης (τα ονοματα ειναι φανταστικα απο οτι καταλαβατε).
    -ενταξει ωρε παιδια. αντε , καλη επιτυχια και φερτε και καμια τυροπιτα στην επιστροφη.

Ο ζαζουκος και οι αλλοι δυο μολις βγαινουν απο την πυλη. 20 μετρα παραπερα , ο λαλακης γυρναει το κεφαλι για να αποχαιρετησει την γυναικα του. Αραγε θα την ξαναδει ? Εκεινη του χαμογελαει πικρα και αγκαλιαζει το παιδι της ..... Λιγο πιο περα απο την λαλακαινα , ειναι ο αρχηγος και κατι φωναζει. Ο λαλακης το λεει στους αλλους 2 αλλα δεν δινουν σημασια στον αρχηγο....... Τι να φωναζει αραγε ?????

http://www.travian-reports.net/gr/re...c0,329465a092c

Λιγες ωρες μετα , οι πυλες ανοιγουν για να μπουν οι 3 "ηρωες" των GT-NMA.
    O αρχηγος τρεχει να μαθει τα νεα.
    -Τι εγινε ωρε παληκαρια , τις "ισωσατε" τις ξεδοντιαρες συμπεθερες?
    -Πανολεθρια αρχηγε. Μας τουμπανιασανε στο ξυλο!!!
    -Τα κατας δεν δουλεψαν ?
    -ποια κατας? δεν βαλαμε κατας?
    -Τοτε γιατι πηγατε 3?
    -Για να φαρμαρουμε.....
    -Και οι 3?
    -εεεεεε ....
    -εψιλον με τονο μυρωδιαδες!!!!!
    -σορρυ αρχηγε. αυτο μας φωναζες ε , οτι δεν εχει νοημα οι 3πλοι επιθεση στο sec για farming.
    - ενα μιλκο φωναζα να μου φερετε μαζι με την τυροπιτα
    -ποια τυροπιτα αρχηγε ?
    -που σου ρε διαολε , που τους βρηκα αυτους !!!!!!!

Η γνωμη του δημοσιογραφου.
    Στα τοσα χρονια που κανω πολεμικο ρεπορταζ για το τραβιαν , πρωτη φορα βλεπω 3πλη επιθεση αρπαγης στο sec ..... Αντε και η επομενη να εχει και καμια fake μεσα!
    Αληθεια ποιος ο λογος ? Μπας και εχει πεσει το ΔΝΤ αποκλειστικα στα στρατοπεδα σας και ψαχνετε απεγνωσμενα για φαϊ ? οποτε σου λεει , αν δεν παρει ο πρωτος , αντε δεν παιρνει και ο δευετερος πες .... ε ο τριτος τι διαολο? δε θα παρει εστω και 1 σιταρακι ?
    οχι ..... οχι .... ειναι κι αυτο μια ιδεα!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη taratata : 28-03-12 στις 19:15

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο taratata Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καπου σε καποιο απο τα αρχηγια των GT-NMA

-αρχηγε εμεις φευγουμε. Παμε στις συμπεθερες να τις "ισιωσουμε" λιγακι .....
    -εγινε παληκαρια μου. ποσοι θα πατε?
    -3 ..... εγω , ο ζαζουκος κι ο λαλακης (τα ονοματα ειναι φανταστικα απο οτι καταλαβατε).
    -ενταξει ωρε παιδια. αντε , καλη επιτυχια και φερτε και καμια τυροπιτα στην επιστροφη.

Ο ζαζουκος και οι αλλοι δυο μολις βγαινουν απο την πυλη. 20 μετρα παραπερα , ο λαλακης γυρναει το κεφαλι για να αποχαιρετησει την γυναικα του. Αραγε θα την ξαναδει ? Εκεινη του χαμογελαει πικρα και αγκαλιαζει το παιδι της ..... Λιγο πιο περα απο την λαλακαινα , ειναι ο αρχηγος και κατι φωναζει. Ο λαλακης το λεει στους αλλους 2 αλλα δεν δινουν σημασια στον αρχηγο....... Τι να φωναζει αραγε ?????

http://www.travian-reports.net/gr/re...c0,329465a092c

Λιγες ωρες μετα , οι πυλες ανοιγουν για να μπουν οι 3 "ηρωες" των GT-NMA.
    O αρχηγος τρεχει να μαθει τα νεα.
    -Τι εγινε ωρε παληκαρια , τις "ισωσατε" τις ξεδοντιαρες συμπεθερες?
    -Πανολεθρια αρχηγε. Μας τουμπανιασανε στο ξυλο!!!
    -Τα κατας δεν δουλεψαν ?
    -ποια κατας? δεν βαλαμε κατας?
    -Τοτε γιατι πηγατε 3?
    -Για να φαρμαρουμε.....
    -Και οι 3?
    -εεεεεε ....
    -εψιλον με τονο μυρωδιαδες!!!!!
    -σορρυ αρχηγε. αυτο μας φωναζες ε , οτι δεν εχει νοημα οι 3πλοι επιθεση στο sec για farming.
    - ενα μιλκο φωναζα να μου φερετε μαζι με την τυροπιτα
    -ποια τυροπιτα αρχηγε ?
    -που σου ρε διαολε , που τους βρηκα αυτους !!!!!!!

Η γνωμη του δημοσιογραφου.
    Στα τοσα χρονια που κανω πολεμικο ρεπορταζ για το τραβιαν , πρωτη φορα βλεπω 3πλη επιθεση αρπαγης στο sec ..... Αντε και η επομενη να εχει και καμια fake μεσα!
    Αληθεια ποιος ο λογος ? Μπας και εχει πεσει το ΔΝΤ αποκλειστικα στα στρατοπεδα σας και ψαχνετε απεγνωσμενα για φαϊ ? οποτε σου λεει , αν δεν παρει ο πρωτος , αντε δεν παιρνει και ο δευετερος πες .... ε ο τριτος τι διαολο? δε θα παρει εστω και 1 σιταρακι ?
    οχι ..... οχι .... ειναι κι αυτο μια ιδεα!!!!!
    αγαπητε δημοσιογραφε....λογικα δεν προσεξες οτι ειχε γινει fake 2μερες πριν....αρα το σχεδιο ηταν καλο σκεφτηκαν τα παληκαρια χαζες συμπεθερες ειναι θα νομισουν πως και αυτη fake ειναι...ομως δεν ειχαν στο μυαλο τους τον ασταθμητο παραγοντα.....ο συγκεκριμενος παιχτης που δεν ξερω ποιος ειναι(εχει χωριο με το ονομα μου βεβαια αλλα με αυτες τις βλακιες nick που εχουν διαλεξει ολοι πιασε το αυβο και κουρευτο)ειχε ζητησει αμυνες πριν 2 μερες που δεχτικε την fake την ιδια μερα του εκοψαν το internet και ετσι δεν προλαβε να διωξει τις αμυνες μετα την fake...κακη τυχη δεν τις τραβηξε και κανεις αλλος(τσαμπα σταρκι σκεφτηκαν ολοι)σημερα λοιπον που εσκασαν οι κανονικες βρηκαν απεναντι τους τις μπαγιατικες αμυνες ενος παιχτη με κομενο ιντερνετ.....ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΤΥΧΙΑ.....επειδη ομως χαρη σε αυτον γιναμε μαγκες ολες οι συμπεθερες μαζι καναμε ερανο και αυθτη την στιγμη ο παιχτης παει να πληρωσει τον κομενο λογαριασμο....

αυτα ειναι τα πραγματικα γεγονοτα

με αγαπη το τσιρακι σας

οσο για την απορια του ταραταταταρατρατατα για ποιο λογο στο ιδιο δευτερολεπτο απλα ΚΟΛΠΟ και αυτο ειπαν τα παιδια αν δει τετοια επιθεση θα νομισει πως ειναι fake αρα δεν θα μαζεψει αμυνες αλλα δεν θα φαει και τις υλες αρα θα τον φαρμαρουμε για τα καλα....

ελεος εγω θα στα λεω ομορφαντρα μου??????????τσαμπα τα τοσα χρονια ρεπορταζζζζζζζζζζζζ....:P
    Γιατί η -=M=- κάνει τη διαφορά!!

http://travian-reports.net/gr/report/45475f69e10

Προεπιλογή

κωλοφαρδια δηλαδη .... τουλαχιστον το παραδεχεστε!!!
    ατυχοι λοιπον οι μεν , φαρδοκωλοι οι δε!!!

οσο για τις fakes , δεν ειναι κακο αν το σκεφτηκαν ετσι , αλλα επιμενω οτι το ρισκο που πηραν ηταν μεγαλο , το αποτελεσμα τραγικο και οι απωλειες τεραστιες για ενα απλο φαρμαρισμα....

θα ηταν πιο λογικο (αν πηγαιναν με αυτο το σκεπτικο) να βαζανε 2 fake +1 real παρα να χαθουν σχεδον 3 στρατοι....sorry παιδες αλλα noobia!!!!

στο τραβιαν προσπαθεις να σου βγει ενα σχεδιο στην μαξιμουμ αποδοση με τις λιγοτερες απωλειες. εδω ειχαμε την μινιμουμ αποδοση με τις μεγιστες σχεδον απωλειες ....

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές